Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozást hogyan tudnék...

Tartozást hogyan tudnék behajtani? (több lent)

Figyelt kérdés

Van egy vendéglátó üzletem, ahol az alkalmazott elég sok hitelt adott egy személynem(az a személy átvágta a fejét).

Nos azóta felénk sem néz, és érdekelne hogyan lehetne rajta behajtani? közel 100e ftról van szó? ilyenkor mit tehetünk? kihez forduljunk, hova menjünk? csak a nagy kopasz emberekkel lehet megoldani? vki volt már hasonló helyzetben? tipp? jah semmilyen papír nincs a tartozásról


2010. aug. 5. 10:06
 1/2 anonim válasza:

Mivel nincs semmi papírotok erről, ez jogi értelemben meg sem történt.

Bár létezik szóbeli megállapodás is, de arra tanú kell.


Ebben az esetben, vagy kivárod, vagy kopasz-testes embereket küldesz rá.

De ők sem ingyen dolgoznak, hanem min. 10-20 ezer(bár biztos van olcsóbb), tehát ha őket küldöd nem feltétlenül kapod vissza a pénzed.

Bár hozhatsz el többet is, és abból fizeted ki, de ez jogi úton még akár visszafelé is elsülhet, hiszen ez min zaklatás, testi fenyegetés, és te minimum megbízó/ vagy felbuzdító leszel az ügyben.


Én elmennék személyesen hozzá, és megkérdezném, hogy miért nem adja vissza. Adhatja részletben is.

Beszélhetsz a szomszédokkal is, sőt ezt ajánlom, mert lehet ki sem fognak menni hozzád.

Mond el nekik, hogy tartozik több mint 100 ezer suskával, hadd égjen a feje.

Égetni kell előttük, és ez jogi értelemben még bele is fér.(bár rágalomnak látszik, de igazából még nem az:)

Mondani kell ott a közeli boltban is, hogy nem látta, mondja már meg neki, hogy kerestem, és igazán visszaadhatná a pénzt.

Apropó, én az Ön helyében nem adnék neki kölcsön, látja, hogy milyen..... stb stb... szóval okosan is lehet, nem csak erővel.(ahogy mondani szokták a társadalom kiveti a férgeseket, akiknek meg kell bűnhődni, és itt az égés lesz a büntetés-kivetés)


Általában megoldódnak ezek a gondok, bár én is hallottam már olyat, hogy tartoznak több 10- esetleg 100 ezerrel, de ez szerintem csak a kölcsönadó gyámoltalansága, na meg a kölcsönvevő gerinctelensége.

2010. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az alkalmazott hibázott, rajta kell behajtani.A te pénzedből adott idegennek, így ez számomra nem lenne kérdés, mellesleg anyagi felelősséggel is tartozik aki a pult mögött áll.Ebben az esetben nem neked kell törni a fejed, hogy hogy jöjjön vissza a pénz, hanem annak aki foglalkoztatsz.
2010. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!