Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen segélyre vagyunk...

Milyen segélyre vagyunk jogosultak?

Figyelt kérdés

Anyukám rákos beteg aug. végén műtik, nagymamám is az volt őt két éve műtötték.Anyunak nincs állása vagyis eddig ápolásin volt mamával.Nagypapám is velünk él mindketten nyugdíjasok. A szüleim két éve elváltak az öcsém és én anyával maradtunk. Apám nem fizet gyerektartást.


Az lenne a kérdésem, h ilyen helyzetben kaphatunk valami segélyt, támogatást?


2010. aug. 3. 15:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ha van miből levonni akkor miről beszélünk?


egyéb téma pedig amit mondtam. akkor nagyon jó ember lehetsz. azért ha már ott tartasz, hogy nincs mit enni adnod a gyereknek, ott akkor már rég nagyon nagy gáz van amiért te is felelős vagy. És ha ezért hajlandó vagy a másik szülőt utcára tenni, akkor grat. ez az egyszerűbb megoldás persze..

2010. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kár veled vitatkozni, neked el van cseszve az erkölcsi érzéked. Pedig neked kéne ezen változtatni, mert velem ugyan vitatkozhatsz, de a jog nem osztja a kötelességekről kialakított sajátos felfogásodat.

Ez egy olyan dolog, mint az ittas vezetés: az nem lehet kibúvó, hogy mikor elkövetted, akkor nem voltál magadnál. Előre kellett volna gondolkodni.

2010. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

erkölcsről te szerintem ne bezsélj.


amúgy meg előbb még arról papoltál, hogy nem kötelező ezt a lépést megtenni, ergó ez nem jogi kérdés, hanem emberi ;) de nem baj késő van tudom ;)


ittas vezetés kicsit más, ahol egy ember a felelős. szerinted egy gyerekért egy ember a felelős? vagy azért, hogy egy kapcsolat tönkremegy? azért egy ember a felelős, hogy mielőtt megismernék egymást már gyereket csinálnak?


te vmi feminista lehetsz aki szerint mindig a nő az okés és a férfi a hibás.

2010. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

nah dumáltam kicsit köztisztviselő haverral.


ő is megerősített abban, hogy a munka elvesztése, főleg ha nem ő mondott fel, illetve az ,hogy nincs bevételi forrás, ez nem önhiba. jogilag sem.



a gyámhivatal előlegezheti meg a gyerektartást. és utólag a bíróság pedig megpróbálhatja behajtani. ez létezik, mondjuk csak azt tudják elvenni tőle ami az övé ,ergó ha albérletben lakik, ha nincs ingósága, ha más nevén van a lakás amiben lakik, akkor nincs mit behajtani. ennyi.

2010. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!