Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lesz 10 millió forintom,...

Lesz 10 millió forintom, amire úgy néz ki, jó pár évig nem lesz szükségem. Milyen befektetést érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Állampapír? Vállalkozás? Lakás? Mi az ami tuti, nincs benne bukta? Nem lenne hátrány ha többet ki tudnék ezután az idő után hozni belőle, mint amennyivel kezdtem. :)

Köszönöm az ötleteket!



#befektetés #alacsonyrizikó
2020. júl. 22. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha biztos hozamot akarsz, akkor állampapír.
2020. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi az a "jó pár év"? 2-4-6-10? A vállalkozás az hogy jön ide? Van valami ötleted, amit megvalósíthatnál? Ha nincs, akkor csak úgy keresnél valakit, akinek kell pénz és odaadnád?

Állampapír és a vállalkozás nem egy kategória. Az első kockázatmentes, a másik meg a lehető legkockázatosabb (a szerencsejáték után vagy mellett). Te tudod mennyi kockázatot válallnál és mennyi időre tudod nélkülözni a pénzt.

2020. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Sztem is ez az összeg állampapírral hozza a legnagyobb hozamot. Ingatlanhoz nem elég, a vállalkozás kockázatos.


De persze függ a kockázattűrő képességedtől is mit vállalsz be.

2020. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak ennyire erdekel a befektetes akkor allampapir... Ha a bankarod azt mondja h figyi teso, lenne egy uzlet, mi befektetjuk neked es lehet ejkora meg akkora hozam, akkor kuld el oket a sunyiba es meg gyorsabban vegyel allampapirt
2020. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Neked csak állampapír.

Az emberek többségének azt tudom ajánlani csak

2020. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Állampapír? Van aki képes a jelenlegi kormány uralkodása alatt bármilyen állami dologba fektetni?

Ha nincs ötleted akkor a saját vállalkozás se jöhet szóba

2020. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha a bankarod azt mondja h figyi teso, lenne egy uzlet, mi befektetjuk neked es lehet ejkora meg akkora hozam, akkor kuld el oket a sunyiba "


én szerencsére nem így tettem és nagyon jól jártam. van azért az állampapíron kívül is (jobb) élet, csak meg kell válogatni.

2020. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Olyan ami tuti és nincs benne bukta szerintem jelenleg nincs... Nagyon jól hangzik ez az állampapír, de azért lássuk be, hogy ez hitel amit te adsz az államnak, akinek likviditási problémái vannak... Én ott se látom a garanciát arra, hogy nem lesz egy hosszú távú ÁP esetében elinflálva a forint.


Lakás esetében 10 millió szerintem kevés, ugye ott kiadásban lenne jó gondolkodni. Viszont a jelenlegi piaci helyzetek mellett nem a legjobb a beszállási pont se.


Vállalkozás mindig jó megoldás tud lenni, viszont ehhez kell tudás, ötlet, kapcsolati tőke.


Én 5 éves távlatban egy TBSZ megoldásban gondolkoznék. Ez az idő akár részvényekbe történő befektetésre is már jó lehet. De nyilván ha a biztonságos megoldások az érdekesek, akkor jobb megoldás egy kötvényeket tartalmazó befektetés. Ami fontos, hogy ha nincs megfelelő ismereted ezekkel kapcsolatban mindenkép szakértőkre kell bízni ezeket.

Ha nincs ilyen kapcsolatod, akkor privátban szívesen megosztom veled a tapasztalataim, illetve küldök szívesen elérhetőséget az én tanácsadómhoz.

2020. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!