Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pánikbetegként milyen munkát...

Pánikbetegként milyen munkát lehet ma találni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már közel 3 éve súlyos pánikbeteg vagyok, szorongással, rosszullétes rohamokkal, durva szédüléssel stb. Egyelőre nem tudom kikezeltetni magam. Az egyetemet is emiatt kellett abbahagynom.

Na most én kerestem volna munkát, de az állapotomból kifolyólag csak itthoni munka jöhetne szóba, az meg úgy vettem észre Magyarországon olyan fogalom, mint 3 éveseknek a szex: ismeretlen. Egész egyszerűen nem létezik úgy tűnik olyan meló amit lehet otthon végezni, ami vicc tekintve hogy 2020-at írunk.

És az egy dolog hogy nincs bevételem, de attól (köszönet érte a drága kormánynak, minden nap áldom a nevüket) sarcok ugyanúgy vannak: minden hónapban közel 8 ezer Ft TB, kezdetnek. Az összes bevételem az pár régi youtube-videó után jön, de az nevetséges összeg, ilyen 3-5 ezer havonta, ami még a fél TB-t is alig fedezné, és akkor semmi másra sem maradt. Anyáméktól nincs pofám pénzt kérni, már adtam el régi cuccaim de az is kevésnek bizonyult. Egész egyszerűen nincs honnan pénzhez jutnom.

A hivatalban elküldtek az anyámba hogy mit képzelek hogy segélyt akarok 0 Ft bevétel mellett, érthető, nem vagyok kisebbségi, nem jár alanyi jogon. De kérdem én, akkor mi a búbánatból fizessem a TB-t meg a többi baromságot, ha melót sem találok?

Ilyen állapotban ti mihez kezdenétek? Miféle lehetőségei vannak a csodás, dübörgő gazdasággal megáldott jóléti Magyarországon 2020-ban valakinek aki (orvosilag igazoltan) beteg és nincs egyéb bevétele?



2020. júl. 11. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
A pánikbetegséget sehol nem fogadják el igazi betegségnek, hogy leszázalékolnának, vagy táppénzre küldenének vele, pedig egy igazi súlyos pánikrohamnál nincs rosszabb a világon, elvétve néhány nagyon durva dolgot. De gyógyszerekkel többé kevésbé viszonylag tünetmentessé tehető. Én 19 év alatt nem tudtam kigyógyulni belőle. Kormányhivatalnál 22 850 ft foglalkozás helyettesítő támogatást igényelhetsz, és a tb fizetését is átvállalják. De persze kötelezhetnek közmunkára, és a pánikbetegség azt hiszem nem kizáró ok. Ha fiatal vagy valami kézműves szakmát kitanulhatnál, amihez nem kell drága gép, és otthon is tudod csinálni. Ha ügyes vagy, és jó az arányérzéked festészettel is megpróbálkozhatsz. További kitartást!
2020. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

#1: ez ebben a formában nem feltétlenül igaz, pánikbetegséggel is leszázalékolnak pszichiátriai szakvélemény után. Tartósan fennálló, munkavégzést befolyásoló pszichés betegségről van szó. Több pánikos ismerősöm is volt, megkapták a százalékukat. Az megint más kérdés, h a kérdező - mivel nem dolgozott - rokkant nyugdíjra nem, max járadékra v rehabra jogosult, ami nagyon kicsi összeg.

Kérdező: nagyon sok munka végezhető home office-ból, de ezek többsége végzettséghez/szakmához kötött. Vannak rehab munkahelyek, ahol kimondottan megváltozott munkaképességűeket alkalmaznak 4-6 órában, de borzasztó rosszul fizetnek. Ha BP-n laksz és van ember, aki legalább az elején segít a bejárásban, könnyebb dolgod lesz. Vagy keresel valakit, aki a youtube-csatidat segít felfuttatni. Szép dolog, hogy gondolsz a szüleidre, de keresőképtelen vagy, igazából támogatniuk kéne (más, ha valaki nem tud, és ha nem akar dolgozni).

2020. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Sajnálom a Kérdezőt, még inkább a stílusát. Nem egészen értem, miért kell politikai kérdést csinálni a helyzetéből. (Kormány így, kormány úgy...) Ha orvosi igazolással rendelkezik az állapotáról, akkor kitartással (persze nem magas lóról, lekezelően érvelve) bizonyára van megoldás. Azt hiszem, a pánikbetegség mellett van egy másik betegsége a Kérdezőnek: gőg, fennhéjázás, nagyképűség, észosztási szándék... Erre mondaná elhunyt, öreg, bölcs szomszédom: Hátrább az agyarakkal.Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, de nem kell azokat hibáztatnia, akik nem tehetnek a körülményeiről. Talán tükörbe nézéssel kellene kezdeni a napot, visszafogottan, logikusan érvelve bizonyára talál megoldást.

Fel a fejjel!

2020. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én lazán pánikszoba tervező lennék. :)
2020. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni. Egyelőre akkor nem túl rózsás a helyzet, sajnos ilyesmire számítottam.

Kedves 3. válaszoló! Azt áruld már el nekem, hogy itt miért baj, ha "politikai kérdést" csinálok ebből? Mégis mit kellene? Mégis ki hibás szerinted azért, hogy a beteg emberek meg a fiatalok le vannak ma sz.va magasról itthon? Írtam hogy beteg vagyok, nincs bevételem, orvosilag tudom igazolni. Akkor egy normális országban nem az lenne, hogy aki beteg és nem képes bejárni dolgozni, annak:

A opció: biztosítunk valami olyan munkát amit otthonról tud végezni (nem, nem kell hogy milliókat fizessen, még minimálbér alatti is jó lenne)

B opció: adunk neki valami minimális segélyt hogy legalább életben tudjon maradni

C opció: megszüntetjük legalább az adóterheit (TB, youtube bevétel utáni adó stb.) hogy legalább kenyérre fussa neki, hisz nincs miből kifizetnie ezeket amúgy sem?

És nem, 3-ból egyik sem, nincs pénzem, nem tudok dolgozni, de azért tokoljak havonta a nem létező pénzemből, különben hátralékom lesz és majd jön a NAV. Ez szerinted mégis kinek a hibája? Külföldön a COVID miatt is sok országban kaptak 500-1000 dolláros támogatást az emberek, mindenki, alanyi jogon, az is akinek amúgy van pénze. Itt persze nem. Meg normális orvosi ellátás sincs hónapok óta, nem is mennek a szakrendelések, de azért ugyanúgy 7710 Ft a TB továbbra is, kérdem én akkor mire fel? Ez szerinted kinek a hibája?

Sajnálom, ha szerinted az fennhéjazás és gőg részemről, hogy nem tetszik hogy nincs bevételem egy szem sem (az okát már elmondtam, hidd el épp elég rossz szorongásos-rosszullétes-szédüléses pánikbetegnek lenni, ha gondolod próbáld ki, évek óta szinte egy percem nem volt mikor jól éreztem magam), de azért sarcolnak folyamatosan. Talán képzeld magad az én helyembe. Vagy esetleg mondd meg hogy ha ezért nem az állam a hibás, akkor ki. Komolyan kíváncsi vagyok.

2020. júl. 12. 14:13
 6/6 anonim válasza:

Én közel 5 éve vagyok erős pánikbeteg(pszcihotikus szint) és bordeline-os. Igen sok munkában rosszul érzem magam de nálam ez nem volt ok hogy ne találjak, max nem maradtam ott sokáig.


Itt tényleg a hozzáállásod is problémás mert a betegségeddel takarózol és hiába hozod be a kormányt a képbe akár van alapja vagy sem neked ettől nem lesz jobb

2021. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!