Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járna nekem az álláskeresési...

Bothdani15 kérdése:

Járna nekem az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
Pénteken mondtam fel a munkahelyemen, 5évet és pár napot dolgoztam ott szünet nélkül. Na már most lenne egy másik munkalehetőségem , de kb 1 hónap múlva, érdemes lenne kérvényezni a munkanélküliséget? Kis kiegészítésként nem lenne rossz , ha kapnék valamit. Eddig még egyszer sem voltam munkanélküli. Illetve, érdemes mondani nekik hogy már van egy állásajánlatom de csak 1 hónap múlva lesz elérhető ?

2020. jún. 22. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Igen,mindenképpen.

Főleg azért,mert ha 90 napnál előbb helyezkedsz el és mondjuk a járadék igenylesetol már eltelt 30 nap,akkor a maradék 60 napra egyosszegben igenyelheted ami jár. Vagyis a maradék 60 napra járó összeg 70%-at. De lehet,hogy 80% ebben nem vagyok biztos.

2020. jún. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

80%



De annyira leterhelt most a munkaugyi hivatal hogy siman lehet hogy a hatarozatot akkor kapod meg amikor mar elhelyezkedsz. Igy naluo erdeklodj, van e ertelme.


Allitolag vannak akik 2honapja varjak a hatarozatot.

2020. jún. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kockáztass,és keres állást aztán ha semmi akkor jelentkezz be,mert amúgy jogosult vagy.

Nekem több mint 2 hónap volt mire megérkezett a határozat, utalás még nem volt,viszont már van új munkám.


Nagyon lassú most a rendszer.

2020. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Főleg azért,mert ha 90 napnál előbb helyezkedsz el és mondjuk a járadék igenylesetol már eltelt 30 nap,akkor a maradék 60 napra egyosszegben igenyelheted ami jár. Vagyis a maradék 60 napra járó összeg 70%-at. De lehet,hogy 80% ebben nem vagyok biztos."


Igen, 80 %, de akkor azért arról se felejtsük el tájékoztatni a kérdezőt, hogy ha megigényli a fennmaradó összeget és utána munkanélküli lesz mégis - mondjuk jövő januárban bármi miatt, akkor bizony egy fiillért sem fog kapni álláskeresési támogatás gyanánt egészen addig, amíg megint össze nem gyűjt legalább 360 nap biztosítotti jogviszonyt.

2020. jún. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es. Természetesen.

Ha igényli, akkor 1 évig a jövőben nem igényelheti. Köszönöm a kiegészítést :)

2020. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ, ment a zöld pacsi :)
2020. jún. 22. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!