A részvények milyen gyakran fizetnek ki?
Két kérdésem van: egy, a fenti. Kettő, hogy tudnátok-e kezdőknek részvényekről szóló könyveket ajánlani?
Hány millió forintot éri meg részvénybe fektetni? Havonta, évente fizetnek?
Ha van 30-40-50 millió forintom, és veszek belőle részvényt, mennyi lesz a havi "fizetésem"?
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, tényleg csak most kezdett el érdekelni. Köszi a segítő válaszokat!
Forintban mostani kamatszintek mellett olyan évi 4-5% körüli osztalékhozamra lehet számítani, amikor nincsen válság, most viszont a hazai osztalékfizető részvényeknek csak egy része fizet, az is kevesebbet. Dollárban vagy euróban olyan 2-3%-ra számíthatsz.
Persze, ha van hozzá elég pénzed, meg lehet élni belőle, főleg ha olyan cégekről van szó, amelyek emellett fejlődnek is, és hosszútávon egyre nagyobb osztalékot fizetnek. Válságokra meg készülni kell. Csak ehhez elég sok pénz kell, 100-200 millió Ft-nyi részvény után fizetett osztalékból még nem élsz meg.
Az osztalékot minden évben megszavazzák, hogy fizetnek-e és ha igen mennyit. Európai cégek általában évente 1x fizetnek osztalékot, amerikai cégek általában 3 havonta, de van pár, ami havonta vagy csak évente.
Egy válság alatt sok cég, ami addig fizetett osztalékot vagy brutálisan csökkentheti vagy átmenetileg meg is szüntetheti. Ezért ez nem teljesen biztos bevétel.
Lehet rá megélhetést alapozni szerintem. Ha egy cég 20-30-50 éve fizeti az osztalékot, akkor látott már pár válságot és akkor is folytatta. Ez nem garancia a jövőre, de bíztató jel.
Az osztalék reális mértéke évi 3%. Amiből adózni is kell!!!
Ilyen szempontból igazából mindegy, hogy valami évente vagy 3 havonta fizet. Ugyanaz, hogy évente 1x 3%-ot fizet vagy negyedévente 0,75%-ot.
Tehát ha van 100milliót az évi 3millió. Havi 250ezer forint. Akinek van 100milliója nem biztos, hogy havi 200ezerből akar tengődni, de elvben ez működik.
50 milliónál értelemszerűen ennek a felét lehet felvenni.
Ami ebből a koronavírus helyzetből tanulság szerintem, hogyha van folyamatos osztalékbevétel az is annyira ingatag, hogy mindenképp legyen mellette pl állampapírban 1-2 évnyi megélhetés.
Vagyonépítésre szerintem jók az osztalékos részvények, tolod be a pénzt folyamatosan és az osztalékot is újrabefekteted. Aztán 20-30 év után elkezdheted az osztalékokat élvezni. Vagy ha addig meghalsz, akkor legalább van mit örökül hagynod. Tehát én ezt 20-30 éves távra csinálnám, úgy nem igazán reális, hogy egyszerre beraksz egy nagyobb összeget és holnaptól ebből élsz.
Amerikai cégbe lehet az EU-ból részvényt vásárolni? Amúgy köszönöm a türelmeteket, hogy egy ilyen kis kezdőt segítetek. Mindenkit felpontozok.
Utolsó: Persze, ez elméleti kérdés, de ha gyakorlati lenne, akkor is el tudnám képzelni, hogy így csinálnám, csak kicsit kockázatos. Havi 250 a semmiért nem lenne rossz, és semmit nem kéne tegyek érte. Ki tudja mi lesz a jövőben? :D (meg aztán, mint látszik, a befektetéshez, matekhoz, számokhoz nem is értek, ez kevésbé kockázatosabb, mint egy startup, vagy kriptó befektetés)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!