Minden pénzem elköltöm, égeti a zsebem. Mit tegyek?
Nem keresek sok pénzt, havi 200 ezer forintom van a munkahelyemből. De a nagyját értelmetlenül elköltöm. A havi számlám olyan 45 ezer forint körül van. Plusz van egy havi kiadásom ami állandó a fogszabályzóm miatt.
Ezenkívül minden pénzt ruhára, online rendelésekre, cipőre, és sminkre költök. Megfogadom, hogy nem veszek semmit aztán mire észbe kapok már elküldtem a rendelésem. Szerintem semmire nincs szükségem amikor "józanul" gondolkodom de amikor impulzus vásárlást csinálok akkor nem gondolkodom..
23L
Ha elharapódzik ez a dolog, akkor az komoly betegség is lehet, nézz szakember után.
Ha úgy érzed, hogy túl tudsz egyedül is jutni rajta, tudsz uralkodni a vásárlási lázon, akkor küzdd le, figyelj oda jobban.
Esetleg az is megoldás, hogy valakivel megegyezel, hogy ő kezelje a pénzedet, így jóváhagyás nélkül nem veszel olyan dolgot, amire nicns szükséged.
Az első lépés a felismerés, amin te már sikeresen túl vagy!
Javaslom, amint megérkezik a fizetésed azonnal különíts el belőle x összeget, úgy hogy ahhoz kacifántos legyen hozzáférni. Például vegyél belőle állampapírt.
Rám is rámjön néha az impulzus vásárlás. Én régóta úgy élek, ahogy a 2-es írta, így igazából nem zavar. Tudatosítani kell, hogy nem haladsz előrébb az életben, ha mindig elszóród a pénzedet hülyeségekre, amikre amúgy hó végén már nem is emlékszel, nem hogy fél év múlva.
A saját folyószámlámhoz van csatolva egy megtakarítási számla. Hó elején rögtön átutalom a fizetésem egy részét és elfelejtem, hogy létezik. Csak a többit költöm. Ha az elfogy, hát így jártam. A megtakarításaimhoz sosem nyúlok, mert valami perverzen jó érzéssel tölt el, ahogy látom hogy gyarapszik az összeg. :D Lelki beteg leszek, ha csökkenteni kell...
Lehet ezt úgy is, hogy x összeget kiveszel a bankból és elteszed valahova, vagy befekteted, vagy mindegy. A lényeg, hogy egy részét tudd elkülönítve kezelni. Én mondjuk kezdetnek azt mondanám, hogy a 200 ezerből 50 ezer menjen külön. Ha ezt megtanultad elkülönítve kezelni (elfelejteni), akkor lehet picit növelni, hiszen ha semmire nem kell költened kvázi, akkor minimum a pénzed felét félre kell tudnod tenni.
Szóval 1. hónap. Fizetés megérkezik, 50 ezret azonnal félreteszel valahova, elfelejted, csak azt költöd, ami a számládon maradt. Hó végén örülsz, hogy megmaradt 50 ezred.
2. hónap: eljátszod ugyanezt. Hó végén örülsz, hogy már van 100 ezer forint megtakarításod.
3. hónap: 75 ezerrel csinálod ugyanezt. Hó végén örülsz, hogy már van 175 ezer forint megtakarításod.
4. hónapban ugyanez. Hó végén örülsz, hogy már van 250 ezer forint megtakarításod.
5. hónapban megcsinálod mindezt 100 ezer forinttal. Hó végén örülsz, hogy már van 350 ezer forint megtakarításod.
Stb.
Ahogy növeled a megtakarítási arányt rá fogsz jönni, hogy baromi jó érzés, hogy van plusz pénzed és egyre több. Csökkenni fog a kényszeres vásárlási inger, mert akkor hozzá kéne nyúlni ahhoz a "szép számhoz". El fog jönni az a pillanat is, amikor már nem tudod tovább növelni (a 100 ezer nálad szerintem reális), mert hát azért erre-arra mégis csak költsön az ember, ha már keres.
Ha ezt az ütemet tartod, akkor jövő júliusra lesz több mint 1 millió forint megtakarításod.
4. lépés:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!