Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket választanád a 2...

Melyiket választanád a 2 kollégium közül?

Figyelt kérdés

Az első, ami havonta 10 000 Ft, szintenként 2 fürdő van (kb 20 emberre jut egy), régi elhasznált bútorok...stb., viszont ugye több pénz megmarad...

A második havonta 15 000 Ft, kétszobánként külön fürdő (4 emberre egy), új bútorok, új minden... kellemesebb ott az élet, viszont plusz 5000 Ft kiadás havonta.


2010. júl. 31. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp a 2.

amúgy én is pont most válogatok..Inkább adok picit többet...melyik suli ez?

2010. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
inkább 15 ezerért a második, és elgondolkodnék azon, hogy egyetem mellett milyen diákmelót tudnék bevállalni, mert egyrészt tök sok tapasztalatot, haverokat szerezhet ott az ember, meg mellesleg lesz egy kis pénze is...
2010. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, szeretnék diákmunkát vállalni, csak hát az az 5000Ft is pénz...

Egyébként Szombathelyre megyek. :)

2010. júl. 31. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
ennyivel többet megér a kényelmed
2010. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. :S Mert nagyon szűkösen tudom majd egyetemen kifizetni a dolgaimat.
2010. júl. 31. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor is..inkább majd dolgozol valamit.,..de az 1.opció az gáz
2010. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőre szavaznék. Ha nem tudod kényelmesen kifizetni a 15ezret, akkor nem sokra mész a kétszobánkénti fürdővel, ha hó végén nincs mit enned. Nagyon sok ember élt olyan kollégiumban, ahol a szinten lakók együtt fürödtek, többek között én is és nem lett semmi bajom. Strandpapucsban álltam be a zuhany alá, biztos, ami biztos, valamint azóta nem vagyok szégyellős a többi lány előtt.

Aztán az új bútorok, őj minden esetében számolni kell azzal is, hogy azokra még nagyon vigyáznak, és bizony ha év végére valahogy megkarcolod az asztalod, kemény ezreseket fizettetnek veled. Tudok olyan koliról, ahol ki kellett takarítani csillivillire mindent kiköltözés előtt, az egyik szobában három nappal előtte volt levízkövezve a fürdő, és kényszertakaríttatást rendeltek el a három nap alatt lerakódott vízkő miatt (gondolhatod, alig pár cseppről van szó), amit szintén ki kellett fizetni.

Szóval szerintem addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.


Az meg, hogy hol kellemesebb az élet, a legkevésbé sem a bútorokon múlik, hanem a szobatársaidon. Lehet személyre szóló márvány sarokkádatok, ha a melletted lévő ágyon egy kibírhatatlan perszóna fekszik, akkor nem fogod jól érezni magad. És fordítva: ha jófejek a szobatársaid, akkor lesz*rod, hogy kopik a festék az ablakkeretről.

Itt annyit meg kell tenni, hogy mielőtt kicuccoltok, jól lesikáltok mindent, biztos, ami biztos. És ennyi. Menj ilyen kollégiumba szerintem, vállalj munkát, ha ráérsz és ha találsz, és ha úgy látod, hogy bírnád a havi 15 ezret, akkor következő félévtől költözz át.

2010. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!