Valaki aki dolgozott Au pair ként válaszolna a kérdéseimre?
Mikortól érdemes Au Pair munkába állni? Mennyit fizet? Kedvesek a családok? Mik a követelmények, amiket el kell intézni mielőtt jelentkezel? Mennyi ideig tart családhoz kerülni? Ha elmész egy családhoz akkor mikor (pl. másfél évente) és mennyi ideig látogathatsz haza? Milyen tanulónak kell lenni hozzá. Angolon kívül kell még hozzá egy másik nyelvet is tanulni? Au Pair munkához kell-e valami speciális tanfolyamot elvégezni? Kint zavarja a családot ha magyarul beszélek? Ha a család elmegy valahova nyaralni, visznek magukkal? Kell akkor fizetni ha mész velük kirándulni?
Ezeket a kérdéseket légyszíves úgy olvassátok, hogy ha elmegyek ilyen munkára, akkor az USA-ba szeretnék menni.
Unokatesóm Németországban volt, és a szomszédlány is.
A technikai részleteket nem tudom. De gyakorlatilag házicselédnek tekintenek majd. Igen, pont úgy, ahogy a filmekben a cselédeket ábrázolják. Nyilván a család hozzáállása, vérmérséklete határozza meg mennyire együttműködők és mennyire vesznek emberszámba. De inkább menj Erasmussal tanulni, mint így. Meggazdagodni nem fogsz belőle. Az idegen nyelvet sehol nem szerették.
Én 4 hónapot voltam Törökországban. Összességében nekem egy nagyon jó tapasztalat volt. Az USA teljesen más, így arról nem tudok korrekten nyilatkozni.
Nagyon keveset fizetett (heti 100 euró körül 8 éve), én gyakorlatilag a szabadnapjaimon elutazgattam a környéken ezt a pénzt. Viszont ingyen töltöttem egy nyarat a török tengerparton.
Nem volt rossz helyem, egy három szinten apartmanházban laktunk, a család a harmadikon lévő lakásban, én alattuk a másodikon. Mindig megbeszéltük mikor kelünk, mikor megyek fel, mi lesz a program. Az én dolgom gyakorlatilag az volt, hogy segítsek a házimunkában. Tényleg segítség volt, mert anyuka sok mindent megcsinált, illetve vigyázzak a gyerekekre, legyek velük, beszéljek velük angolul. A strandon kvázi én rohangáljak utánuk, amíg anyuka sütteti a hasát és trécsel a barátnőkkel. Volt hogy ebből kifolyólag azok gyerekeire is én vigyáztam, vagy is 4-6 minden irányba rohangáló gyerekkel nekem kellett volna foglalkoznom. Azokon a napokon azért besokalltam.
Sok esetben esténként is vigyázni kellett a gyerekekre és olyankor is előfordult, hogy 4-re. Ha csak kettőre, az teljesen rendben volt.
Igen, valahol érzi az ember, hogy ő okkal van ott, tudja hol a helye, de én azért a cseléd szót erősnek tartom. Engem azon felül, hogy megvolt a dolgom és szerintem aránytalanul sokat vártak tőlem a fizetésemhez képest abszolút családtagnak tekintettek. Egy percig nem volt kérdés, hogy nekem kell-e bármiért is külön fizetnem. Mindennap más fizetős strandra mentünk, napi kétszer étteremben ettünk és ezt mind állták nekem is. A születésnapomon nagyon pazar étterembe vittek a tengerpartra. Az asztal a homokban volt, naplementében ettünk, a végén tortát kaptam gyertyával és egy ajándék bikinit is. Szóval nekem nagyon jó élmény maradt.
A nyelv azért okozott problémát, mert én törökül nem tudok, nyilván nem is várták el tőlem, de amikor a gyerekek összevesztek (nyilván törökül), nagyon nehéz volt rendet teremteni köztük úgy, hogy nem is értettem egyáltalán mi is történt. Ez nem volt gond, ha a szülők a közelben voltak, de ha velük voltam hagyva, akkor igen.
Egyébként minden családnak más az elvárása, így ezekre a kérdésekre nehéz válaszolni. Van olyan magyar ismerősöm, aki London mellett él és direkt magyar au pairt keresett, hogy a gyerekek minél több magyart halljanak. Jelentkeztem olyan helyre, ami angol nyelvterületen lett volna, de a feleség francia, így ragaszkodtak hozzá, hogy menjen a francia is.
Az USA úgy tudom sok szempontból sokkal szigorúbb. Már alapból vízumot kell kapni, azt hiszem ott valamilyen tanfolyam is kell, a nyelvet tuti kérik normál szinten, nem csak makogva. Az hogy a család mikor hova visz magával, csak is rajtuk múlik. Nem kötelességük.
Már bocs, de honnan tudja bárki is, hogy kedvesek-e a családok???
Max. arról a konkrét egyről tudja valaki, ahol volt.
De ez semmiféle garanciát nem jelent más családokra vonatkoztatva...
"Milyen tanulónak kell lenni hozzá."
Ez számít a legkevésbé.
Csak akkor indulj el, ha van olyan kapcsolatod, aki azonnal érted megy, ha baj van.
Mondanom sem kell, hogy a vissza (repülő)jegy meglegyen.
Nem úgy, hogy "majd ott megkeresi rá".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!