Mi a forint gyengülésének az oka?
Egyik indok amiért gyengül a forint az a pénz nyomtatás, minél több pénz van a rendszerben annál hígabb, értéktelenebb a pénz, ez világos.
A másik indok az alacsony kamat, mivel lent tartják a kamat szintet, így alacsony kamattal, (bővebben tekintve) alacsony THM % mellett lehet felvenni hitel. Tehát kedvező a hitelt és felveszi a nép! A kérdésem, miért gyengül azzal a forint, ha egyre több és több hitelt vesznek fel az emberek ? Nem értem, kérlek segítsetek? Tovább hígul a pénz?? De nem, mert a hitel kérőknek odaadott pénz az nem pluszba nyomtatott pénz, hanem az már a rendszerben van vagy tévedek?
Köszönöm
Ezzel nem kaptam meg a választ sajnos.
"Mivel a forintra nagyon alacsony kamatot adnak, nem éri meg felvásárolni, nincs rá igény, ezért olcsó."
Ez igaz az állampapírra, viszont nő a hitel felvétel és az is az alacsony kamat miatt van. Én arra vagyok kíváncsi, ha több a hitel a rendszerben az miért vezet forint gyengüléshez, mi történik akkor milyen reakció zajlik végbe?
Mert a bankok inkább kihelyezik a pénzt hitelként, ahelyett, hogy az MNBnél tárolják, hiszen alacsony jegybanki alapkamat mellett nem fial semmit a pénzük. Ezért nincs kereslet a forintra, ezért gyengül.
Ps: a jegybanki alapkamat és az államkötvények hozama két különböző dolog.
Mert nagy volumenben adnak el forintot más devizák vétele mellett. Azaz sokan cserélik a forintjaikat euróra pl, így az euró felértékelődik a forinthoz képest és fordítva.
Mivel a forint kamata alacsony, nem érdemes forintban befektetéseket megvalósítani, emiatt kiáramlik a tőke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!