Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tart vissza a posta...

Miért tart vissza a posta hónapokig egyes csomagokat, anélkül hogy értesítené a címzettet erről?

Figyelt kérdés
Mert az hogy ha vám alá vonnak valamit akkor az tiszta sor, de arról amúgy is értesítik az embert. De nekem meg van egy csomó csomagom ami Angliából jönne, április 17-én adták fel pl. az egyiket, mai napig nincs itt. Közben meg van ismerősöm egy Facebook-csoportban aki napra pontosan ugyanakkor rendelte meg a sajátját, napa pontosan ugyanakkor adták fel neki, és már több mint két héttel ezelőtt kézhez kapta. Tehát nem lehet arra fogni hogy ennyire lassú az ügyintézés, mert neki meg 2-3 héten belül kézben volt a csomagja. Én meg több mint egy hónapja várom, és semmi, se csomag se értesítés. Az érdekelne mi alapján szemelnek ki egyes csomagokat amiket szándékosan visszatartanak? Vagy netán ezeket átvilágítják és ami tetszik nekik ellopják? Vagy hogy van ez? Aki dolgozik/dolgozott postán, vámon legyen már kedves világosítson fel hogy ez így micsoda.

2020. máj. 20. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
nyomonkövetési számod van?
2020. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeknek pont nincs.
2020. máj. 20. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
A másik tagnak volt nyomkövetési száma? Mert lehet a te esetedben szimplán benyúlta valaki, elvégre a csomag hivatalosan egy rendszerben sem létezett.
2020. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem direkt szemelnek ki és tartanak vissza csomagokat, hogy később vigyék ki. Vagy szimplán ennyire bénák és elhagyják. Vagy tényleg le akarják nyúlni.

Nekem ezt sok éve, belföldi magazinnal eljátszották. Havi magazin volt, elég drága. Elkezdett egyszer csak késni, egyre többet, aztán egy idő után már nem jött, bementem reklamálni. Letagadtak mindent, másnap ott volt a postaládában.

2020. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a posta tartja vissza hanem a VÁM,bármi jön külföldről az legalább kézbe veszik ha nem is bontják ki,vámolják le-és amíg sorra nem kerül addig a raktárban vár.

Csak azt nyilván nem fogják leírni a nyomkövetésben hogy egy hónapja vámolásra vár hanem csak egy köztes állapotban valahol van...

2020. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!