Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Oroklesnel ha nincs közös...

Oroklesnel ha nincs közös gyerek es vegrendelet akkor a feleseg orokol mindent a férjétől?

Figyelt kérdés
2020. máj. 8. 10:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, törvényes öröklés esetén, ha nincs leszármazó, de van(nak) élő szülők a szülő(k) is örökölnek.


A közösen lakott lakást és a berendezési tárgyakat ilyen esetben csak a házastárs örökli. Minden mást fele-fele arányban a házastárs és a szülők (szintén fele-fele arányban). Tehát 1/2-1/4-1/4 arányban örökölnek (házastárs-szülő-szülő). Ha az egyik szülő már kiesett az öröklésből, akkor az ő részét a házastárs és a másik szülő örökli fele-fele arányban. Tehát ilyen esetben 5/8-3/8 arányban örökölnek (házastárs-szülő).

2020. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

"törvényes öröklés rendje" - erre keress rá!


a feleség általában egy gyerekrésznyit örököl. A többit a szülők, vagy azok leszármazottai (praktikusan: testvérek, stb. stb.9

2020. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha nincsenek szülők, akik örökölhetnek, akkor mindent a házastárs örököl.
2020. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

# 2


A házastárs akkor örököl egy gyerekrésznyit, ha vannak gyerekek. Ha nics gyerek, akkor más a helyzet.

2020. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kérdés szerint "nincs közös gyerek" - ezt én úgy értelmeztem, hogy nincs egyáltalán gyerek, ez alapján válaszoltam. De természetesen, ha az örökhagyónak voltak gyerekei, akkor - a közhiedelemmel ellentétben - az teljesen mindegy, hogy közösek-e a házastárssal vagy nem, mindenképp ugyanúgy örökölnek. Tehát a fentebb leírt dolog csak akkor igaz, ha tényleg nincs gyereke az örökhagyónak.
2020. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

3.


És mi van, ha nincsenek szülők, de van mondjuk testvér?

2020. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6: a testvér a következő, mert szülők hiányában a szülők egyéb leszármazottai vannak következő helyen az öröklési rendben!


Írtam, hogy mire keressetek rá. Tucatnyi jogi weboldalon fent van, közérthetően leírva.

2020. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Létezik ági vagyon is, amit nem örököl a házastárs.
2020. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"És mi van, ha nincsenek szülők, de van mondjuk testvér?"


"6: a testvér a következő, mert szülők hiányában a szülők egyéb leszármazottai vannak következő helyen az öröklési rendben!"


A testvér alapesetben semmit nem örököl! Ha nincsenek szülők és gyerekek sem, akkor mindent a házastárs örököl, kivéve az ági vagyont.


"Létezik ági vagyon is, amit nem örököl a házastárs."


Valóban, erre nem tértem ki. Ha van ilyen, akkor azt nagy valószínűséggel a testvér örökölné. De ehhez tudni kéne, hogy tényleg van-e ilyen vagyontárgy, az kitől hárult az örökhagyóra, kik az életben lévő további rokonok. Úgy gondolom, ez egy speciálisabb helyzet, de ha a kérdező leírja a pontos státuszt, akkor könnyen tudunk válaszolni.

2020. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi pontosan, hogy jelen esetben a ferjem utan abban a helyzetben ha közös gyermekunk nincs es se vegrendelet akkor a haz amiben élünk es a további ingatlanjai a ferjemnek, vakamint a neven lévő 11 hektar fold, amit edesapjatol örökölt 25 eve kije lesz? A ferjemnek edesanyja el meg, valamint van egy occse. Nekem ebből mi maradhat?
2020. máj. 8. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!