Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én akkor automatikusan megvált...

Én akkor automatikusan megváltozott munkaképességű leszek, vagy ez nem így működik?

Figyelt kérdés

80%-os egészségkárosodást állapítottak meg, rokkant nyugdíjat fogok kapni. Találtam egy céget, aki megváltozott munkaképességű embert keres. Akkor én a 80%-ommal most automatikusan ilyen megváltozott m.képességű lettem?


+ A szabály az, hogy az ember nem kereshet többet 6 hónapon át, mint a rokkantnyugdíja kétszerese. Kérdésem: ha pl. nekem 34.000 Ft a rokkantnyugdíjam, akkor én 6 hónapon át a 68.000 Ft-nál nem kereshetek többet havonta, vagy pedig 6 hónap alatt összesen kereshetek 68.000 Ft-ot?? De úgy persze csöves lennék, meg éhen halnék :-) gondolom az előző válasz a helyes.


+ Ebben az esetben talán az az érvényes, hogy a 73.000 Ft-os minimálbért havonta meg lehet keresni, nem?


Köszönöm annak, aki válaszol,


Üdv.


2010. júl. 28. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, megváltozott munkaképességű lettél.


Nem a rokkantnyugdíjad kétszeresénél nem kereshetsz többet 6 hónap alatt, hanem az előző jövedelmed kétszeresénél.


Amúgy kereshetsz, csak esetleg szüneteltetik a nyugdíjad.


Ha tudsz dolgozni, nem lenne jobb a rehab járadék? Az több, mint a nyugdíj. 3 évig kapnád, utána még mindig elmehetsz nyugdíjba.

2010. júl. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A rehab. járadékot kértem, de azt nem adták meg, (asszem az előző munkahelyemet keresték meg, és ott nyilatkozhattak úgy, ami miatt nem kaptam meg), hanem a nyugdíjat ítélték meg.

Dolgozni tudok, csak egy helyben ülve, illetve később, amíg csoda nem történik velem, majd otthonról is fogok tudni számítógépen, ha romlana az állapotom.


Aki 2010 után kapja meg a rokkantny.at, arra már nem a régi szabályozás, a régi jövedelme alapján meghatározott keresetkorlátozás érvényes, hanem az új szabály, ahol a nyugdíj kétszeresét veszik alapul. És már azt is megtudtam, hogy 6 hónapi átlagjövedelme folyamatosan nem lehet nagyobb, mint a nyugdíj kétszerese.


Ezt főként azért írtam ide, hogy ha az utókor info-t gyűjt, megtalálhassa.

2010. júl. 29. 09:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!