Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történne akkor, ha diákként...

Mi történne akkor, ha diákként vennék egy nagy értékű autót? Legrosszabb esetben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemista, dolgozok nyaranta pàr hetet, de az adóbevallásom nevetséges, kb 300 ezer ft-ot keresek hivatalosan bejelentve, évente.


Szabadidőm nagy részében pókerezek, nagyobb versenyeken indulok, és számomra is meglepő sikereket érek el, szeretek előre gondolkozni, ezért felteszem a kérdést:


Tételezzük fel, nyerek egy nagyobb összeget, mondjuk 15-20 millió ft-ot, amit kifizetek az otp-s számlámra.

Akár kis részletekben is, talán úgy esélyesebb, hogy nem jelenti le a bank a nav felé a feltűnő nagy összegű pénzmozgást.


Mivel lakásom van szerencsére, szüleim támogattak egy garzonnal Budapesten, nagyobbat feleslegesnek tartanék.

Úgy érzem mindenem megvan, de imádom az autókat, egyszerűen megveszem értük.



Mi lenne akkor, ha megvásárolnék a nyeremény kifizetése után, adózás nélkül egy 10-12 millió ft körüli porschet vagy M es bmw-t esetleg?


Maradna 5-10 millió ft-om fenntartani, amíg el nem fogy, majd eladnám, ha nem tudom fenntartani.


Persze anyagilag nagy veszteség, de nekem megérné, illetve ha talán továbbra is nyerek, lehet még a fenntartása is menne.



Mi lehet a legrosszabb ami történhet? Hogyan tudnám megoldani, hogy legális legyen, a történet?


Ekkora összegnél mindenképp esélyes egy ellenőrzés vagy ez piti összegnek számít és lehet senki nem kérdez semmit?


Jelenlegi bankrollom milliós nagyságú, szóval komolyan érdekelne egy megfelelő válasz, nem csak álmodozás, illetve kamu kérdés!



Szüleim jól keresnek, de a cég szinte minimálbérre jelenti be őket, fizetést kézbe kapnak (kb ennek a 3-4x esét) ugye ez Magyarország....

Szóval nekik is több van vagyonban mint amit hivatalosan megkerestek.


És ott lesz a számlámon egy nagy összegű pénz beérkezés is, valószínűleg egy máltai számláról..


Tippek esetleg?


2020. ápr. 30. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha legális szerencsejátékkal nyerted a pénzt arról adnak igazolást, ha kéred, ugyanúgy, mint pl. ha lottón nyernél vagy kaszinóban. Annyi, hogy van nyereményadó, 15-16%, ha jól emlékszem.
2020. ápr. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha leadózod a nyereményed akkor teljesen legálisan akkor olyan autót veszel belőle amit akarsz.


Ha nem adózod le, akkor a legrosszabb ami történhet, hogy amikor észreveszik köteleznek az adó bevallására és befizetésére, visszamenőleg, büntetőkamattal. Az akkor necces, ha a pénz már felélted de az adót utólag be kellene fizetni - rosszabb esetben rámegy a garzonod.

Amúgy mostanában nem nagyon vannak vagyonvizsgálatok, tehát máris ellent mondtam önmagamnak: utólag jó eséllyel nem jönnek rá (ha relatív hamar nem észlelik a problémát).



"Ekkora összegnél mindenképp esélyes egy ellenőrzés"



Nem mindenképp, de esély megvan rá.



[link]


Itt olvashatsz 3 cikket a vagyonosodási vizsgálatokról.

2020. ápr. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Senkit nem érdekel egy 6 nmes lakás ára manapság.
2020. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Miből gondolod, hogy nyersz majd 15-20 millákat?

Ha csak 1000 Ft-ot kapnék mindneki után akitől ezt hallottam már, nekem is meglenne a 20 milla

2020. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha a milliós bankroll 65%-a egy darab összeszatelitezett Sunday Million 56. hely meg pár 50$-os MTT okébb eredményekkel, akkor azért még ne nagyon siesd el a tervezést. Elég sokáig éltem pókerből, mondjuk mindig inkább fontos kiegészítő jövedelem volt, mint fő pénzforrás és azért a downswingekkel is tessék számolni.
2020. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem minősül legális szerencsejátéknak, ezért is tettem fel a kérdést.

Nem 1 nagy versenyt nyertem, nagyon sokat, többször döntő asztalos vagyok.

Persze megeshet, hogy ez a max nyereményem, és ezután nem lesz több, de ha mégis, szeretném tudni a lehetőségeimet.


Persze a lakás kutyát nem érdekel, de nem is ez volt a kérdés, nem tudom hogy jön ide...


A lényeg, ha mondjuk kiutalok egy év alatt összesen 15-20 milliót máltai számlaról, és nem adózok utána semmit csak elköltöm, lehet e baj belőle és mi.


Ránézek a 3 bejegyzésre, amit linkeltél, köszi.

2020. ápr. 30. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:

15-20 milliós autó után önmagában nem fog nyomozgatni a NAV, ahhoz jelentéktelen összeg.

Az (akkor) 18 éves barátnőm nevére vettünk anno egy q7-et, senkit nem érdekelt.

2020. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!