Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi volt az KSH szerinti...

Mennyi volt az KSH szerinti inflàcios ràta 2020. 01. 01-én? Nem talàlom. Hogy kell ezt nézni elözö évi ràták átlaga vagy utolso negyedév? Vagy hol van a jan 1-jei?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 28. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Semmi szükség a havi adatokat átlagolgatni. Az éves infláció kell. 2017ben a 2016ossal felszorozni, 18ban a 17essel, 19ben a 18assal. Ez 9,28 százalék változás.


De ne köss évi 100 ezres életbiztosítást, ha ennyit rugózol 10 ezer forinton.

2020. ápr. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Egy ügyfél kérdezi nàluk folytatott NAV ellenörzes miatt, hogy milyen alapon emelünk.

Nem akarok csak annyit vàlaszolni neki, hogy a szerzödesben van a KSH ràta szerinti éves inflàcio es pont.

Hanem szàmokkal akarom levezetni neki.

De lehet nem az én hatàsköröm, igy ràérek rugozni rajta. Csak én vagyok az ügyfélkapcsolattarto IS.

Megtehetem szerintem, hogy nem vàlaszolok, csak nem akarom, hogy fentebbröl lecsesszenek hogy figyelmen kivül hagyom szimplàn a levelet, azaz simàn lepasszolom a kérdést.

Nàlunk elvàràs, hogy mindent aprolékosan alaposan körbe kell jàrni. Nem lehet jo'van az ugy alapon dolgozni. Különben problemaznak rajta.


Szoval megirnàm a vàlaszt, azt elküldeném felettesnek, hogy mehet e ez ki az ügyfélnek.ahelyett, hogy szimplan annyit irok fentre hogy intézzék nem foglalkozom vele, azaz tovàbbitom csak csukott szemmel.

2020. ápr. 29. 08:47
 13/15 A kérdező kommentje:
Az ügyféltöl meg a NAV kérdezi.
2020. ápr. 29. 08:48
 14/15 A kérdező kommentje:
A NAV-nak nem egyértelmü a mostani havidij mert nincs rola szerzödèsmodositas mivel automatikus emelés nem igényel külön megàllapodàst csak a 2016 -os dijrol làt szerzödèst.
2020. ápr. 29. 08:50
 15/15 A kérdező kommentje:
Ràadàsul a dijakat nem is csak az inflàcio befolyàsolja de a többit ki tudom szàmolni, csak az inflàcioval akadtam fennt. De köszi a segitséget.
2020. ápr. 29. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!