Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit ér egy könyvszerkesztő?

Mennyit ér egy könyvszerkesztő?

Figyelt kérdés

A/5-ös 70 oldal anyag szerkesztésére lenne szükségem ismeretterjesztő, politikai témában. Akinek van hasonlóban tapasztalata, mennyit fizetett, fizetne érte?

Kaptam árajánlatot, de irreálisan soknak találom...



2020. ápr. 11. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol 200-300 ezer forint lenne a reális.


Amúgy ha soknak tartod nem kell elfogadni. Te tudod, hogy neked mennyit ér meg (ő meg, hogy neki mennyit ér meg az ideje és a szaktudása).

2020. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 b1812567 ***** válasza:

Először jó lenne tudni, hogy pontosan milyen szakemberre, munkára gondolsz ez alatt.

Szaklektor? Olvasószerkesztő? Irodalmi szerkesztő? Korrektor? Műszaki szerkesztő?

2020. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es, te aztán kened-vágod, ment a zöld kéz!

Én megmondom miről van szó, ti meg kitaláljátok mit szeretnék és mennyiért, jó? Egy közéleti esszét írok jó pár éve, és most érzem megérettnek a kiadásra. Szeretném, ha nem lennének benne tartalmi, logikai hibák. Tehát egyfajta lektorálásra van szükség. A nyelvtani hibák 99%-át kijavítottam, mert a barátaim voltak az első szűrők, és ők ebben segítettek.

2020. ápr. 14. 00:43
 4/5 b1812567 ***** válasza:

Lehet, hogy úgy érzed, szinte hibátlan nyelvtanilag. Hidd el, ez csak azért van, mert nem került még korrektor kezébe amit írtál. :)


Kezdjük a szöveggondozás végén: kell korrektor aki a nyelvtani hibákat, elírásokat javítja. Ha igényes akarsz lenni, akkor ebből 2 fordulót is csinálsz. Korrektort szerintem kb. 0,5 Ft/karaktertől találsz. Második körre olcsóbban. (Két külön korrektort szokás erre felkérni.)


Ezen kívül nem árt, ha valaki átnézni szerkesztő szemmel, közben a stilisztikai hibákat is jelezve. Jó esetben találsz olyat, aki 2in1, szóval nyelvtanilag is javítja egyúttal, persze kicsit többért.


De legelőször is, nem árt egy lektor, aki szakmai szemmel nézi át, mutat rá a problémákra.

Mivel szakszövegről lenne szó, ezért ez a két feladat kerül majd legtöbbe. Ezt így látatlanban nem is lehet megmondani mennyi lenne konkrétan, kérj több ajánlatot is.


Ezek után, végül, jó ha valaki külalakra is rendbe szedi, pár 10e Ft-ért találsz rá tördelőt (feltételezem, hogy semmi extra dolgot nem akarsz, legfeljebb pár képet vagy táblázatot a folyószövegbe).


Ja, és ebben a szakmában karakterről szokás beszélni a szöveggel kapcsolatban, hiszem nagyon tág határok közt változhat, hány oldal is lesz az eredmény. (És igen, a szóközök is karakternek számítanak, hacsak nem akarod azok nélkül visszakapni a javított szöveget :) .)

2020. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok és én teljesen másra válaszoltam. Azt hittem arra keresel valakit, hogy egy adott témában összeállítson neked egy anyagot, nem arra, hogy az anyagodat átnézze.
2020. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!