Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teszveszen eladtam egy 2500...

Teszveszen eladtam egy 2500 Ft-os társasjátékot, kell valamit fizetnem utánna?

Figyelt kérdés
Hogyan kell postázni, stb? Mert még soha nem adtam el!
2010. júl. 25. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2010. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, csak véletlenül elküldtem. Szóval a társasjáték utá 105 Ft-ot kér a Teszvesz, de számlát évközben csak akkor kapsz (tehát fizetned is csak akkpr kell) ha egy hónapban összejön 1500 Ft.-nyi jutalékod. Ha nem adsz el többet, akkor jövő csak januárban kapsz erről a 105 ft-ról számlát, ugyanis akkor a Teszvesz évvégi zárást csinál.
2010. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
El kellene olvasni a Felhasználási Feltételeket, ill. fent a Segítséget!
2010. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A társas dobozban van? Milyen súlyú és méretű (cm-ben érteve)? Ha ezeket megírod, szívesen segítek hogy postázz! (Első+második voltam)
2010. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hosszába 38 cm, szélleségre 27, tömegre 1 kg körül. Néztem a teszveszen a díjkalkulátort, és azt irta ki, hogy postai csomagként 990 Ft. És akkor hogyan tovább? Bemegyek a postára, (beviszem a játékot) és megmondom hogy xy városba, xy utcába szeretném vinni, és akkor kiviszik, de akkor hogyan kapom meg a pénzem, szállítást hogyan fizeti a vásárló? (mert hogy megegyezés alapján azt ő állja)
2010. júl. 25. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
AQjánlott levélként olcsóbb,csomagként minden 990Ft 20kg-ig.
2010. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hogyan zajlik a postázás menete, és a pénz vizetése?
2010. júl. 25. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
A pénzt (vételár+postaköltség) a vevő általában előre fizeti. Utánvétel nem praktikus küldeni, mert egyrészt drágább, másrészt ha a vevő nem veszi át, akkor te fizeted a visszapostát is. Szóval, add meg a bankszámlaszámod a vevőnek és írd meg neki, hogy mennyit utaljon. Miután megjött a pénz, utána add csak fel. A társas dobozát vond be valami egyszetrű (pl háztartási) csomagolóval, megcímzed és kitöltesz mellé egy ajánlott feladási szelvényt. Ugyanis 2 kg-ig ilyen méretű csomagot levélként veszi fel a posta.
2010. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt az előbb, hogy valószínüleg 870 Ft lesz a postaköltséged, amennyiben a társas súlya 750 és 2000 gramm között van. Ezzel számolj! Ja, és a postán szeretik erőltetni az elsőbbségit-ez ha nem sürgős, akkor tök felesleges. Még valami: sokan simán kérik vevőként a postázást...én ezt nem ajánlom, mert sajnos sok sima levél tűnik el, amiket nem lehet kerestetni, viszont az ajánlottat igen és arra ját kártérítés is amennyiben eltűnik.
2010. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!