Kié lesz a ház?

Figyelt kérdés

Elég komplikált lenne a kérdésem. Arról lenne szó, hogy a nagyszüleim régen mikor meghaltak nem írtak semmiféle végrendeletet.

Ezért ügye elvileg úgy van, hogy aki utóbb halt meg Neki az összes gyerekére száll a "vagyon".

És az a helyzet, hogy a ház full üresen áll, mert ügye egyszerre senkié, és mindenkié.

Azt szeretném, hogy megvenném a részeket a rokonoktól, de egyrészt nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki, mármint a hivatalos részével, hová kell menni, milyen papírok kellenek?

Másrészt pedig brutálisan sokat akar mindenki, gyakorlatilag annyit, amiből már komplett több szobás házat tudnék venni, ez pedig 1 nagyon kicsi régi ház.

Abba hogy most milyenek a rokonok inkább ne is menjünk bele...

De ha valaki tud segíteni, akkor kérem segítsen.



2020. márc. 14. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát pedig ilyen esetben csak két megoldás van: megegyeznek az örökösök és egyikük kivásárolja a többiek örökrészét, vagy 2. Elsdjátok és osztozkodtok a pénzen.
2020. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal kezdeném, hogy kikérném a tulajdoni lapot, hogy milyen tulajdonosok vannak bejegyezve az ingatlanon.

Ha ügyfélkapud, akkor a földhivatal oldalán meg tudod tenni.

2020. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Elmész a földhivatalba, ott kikéred a tulajdoni lapot, azon rajta van, hogy ki milyen arányban tulajdonos.

Utána fogadsz egy értékbecslőt - ez se 2 ft - és felbecsülteted a házat, majd a tulajdoni részek alapján próbálod meg kifizetni őket.

Ha nem mennek bele, akkor bukta az addig kifizetett pénz, de az értékbecslőnek talán hisznek.

2020. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tulajdoni hányadok benne vannak a hagyatéki végzésben! Az értékbecslő viszont hasznos lehet. Hátha akkor felfogják az örököstársak, h mi a reális értéke a háznak.
2020. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm szépen a gyors válaszokat. Igen az értékbecslőre mi is gondoltunk, csak sajnos itt az a helyzet, hogy tudják, hogy nem ér sokat, csak látják valamiben a pénzt, és minél többet akarnak. A kis kedvesek.
2020. márc. 14. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Oh hát ilyenekre ne adj.Értékbecslés ha nem mostanában volt a hagyatéki utána energetikai tanusitvany az eladó által fizetve. Ge oedig elivasarkasi jogot jekenrst be es ki vásárolod őket, ha nem jelentkezik jobb ajánlattal senki vevőnek.
2020. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

"Te pedig elővásárlási jogot jelentesz be "- akart lenni.

és ha nem jön be jobb vételi ajánlat, akkor Neked kötelesek eladni.Emellett ha régóta áll további kérdés, hogy ki milyen módon és mértékben lett volna vagy köteles most is fizetni az esetlegesen az ingatlan terheit az a vételárból levonható ha pl. Te fizeted azt amit egyébként egyetemlegesen kellene.

2020. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Tipikus rokonok , engedd el a témát, ebbol Nem lesz semmi . Komolyan. Az keresi a legtöbbet aki a legkésőbb szorul meg anyagilag
2020. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki sincs képben - és ezért le fogtok pontozni.

Részigazságokat többen tudtok.

Földhivatalba nem kell bemenni, neten meg tudod nézni, ezt leírták.


Elővásárlási jog? Mire fel???

Baromság.

Nincs meghirdetve a ház, nem jelezték az eladási szándékukat, így nincs elővásárlás!

Az olyankor van, mikor valaki már el akar adni valamit!


Sajnos ha jelenleg egyáltalán nincs tulajdonrészed, akkor nem kötelezheted őket eladásra, mert te a történetben sehol sem vagy.

Ha sikerülne megfűzni az egyik tulajdonost, akkor el tudnál indulni. Ha pl. anyukád vagy apukád tulajdonos - amit gyanítok, hiszen a nagyszülők házáról volt szó.

Szóval az, aki részben tulajdonos, kérvényezheti a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ez időigényes dolog. Itt először is megpróbálnak normális, emberi módon beszélni az érintettekkel, hátha kiderül, hogy amúgy senkinek nem kell, csak annak az egy embernek, aki ki tudja fizetni a többieket.

Ha senki sem akarja kifizetni a többieket, de valaki látni szeretné a pénzét a házból, akkor meg lehet próbálni eladni. Itt jössz te a képbe. Megveszed, mindenkit kifizetsz. Ezt egyébként úgy hívják, hogy kényszerértékesítés.

Lesz kirendelt értékbecslő, + perköltség is.

Senkit sem lehet arra kötelezni, hogy álljon a pénze egy olyan házban, amitől ő szabadulna. Ha a másik fél nem működik együtt, nem hajlandó kifizetni, akkor szokott jönni ez a módszer.


És még térjünk vissza valamire.

"ügye elvileg úgy van, hogy aki utóbb halt meg Neki az összes gyerekére száll a "vagyon". "


Ez az "ügye" remélem csak elírás, bár következetesen így írod. UGYE. köszi.

A lényeg: nem, nem így van. Nem csak annak a gyerekeire száll a vagyon, aki később hal meg. Akkor a korábban elhunytnak nem lennének örökösei. Ez nem így működik.

Kitértél arra, hogy az egyik elhunyt gyerekei... akkor gondolom voltak olyan gyerekek, akik nem közösek voltak. Ezért ilyen példát írok neked: ha nagymamának is volt 2 gyereke, meg nagypapának is, és közös gyerek nem volt; nagymama előbb halt meg, az ő része az ő 2 gyerekéé lesz. Nagypapa maradt a házban haszonélvezettel és 50% tulajdonrésszel. (Nyilván azt feltételezzük, hogy fele-fele volt a tulajdonrészük.)

Később meghalt nagypapa, az ő része meg az ő 2 gyerekére száll.

Így 4 tulajdonos lett, mindenkinek 25% a tulajdonrésze. Bár ezt 1/4-ként szokták inkább emlegetni, de ez már részletkérdés.

Másik példa: mindkettejüknek volt 1-1 gyereke másik házasságból, és született egy közös gyerek is.

Nagymama halálakor a saját gyerke is kap 25%-ot, meg a közös gyerek is. Majd nagypapa halálakor kap az ő gyereke is ennyit, meg a közös gyerek is. Így a közös gyereknek 50%-a lesz, a másik kettőnek pedig 25-25.

Szóval ha ilyen összevissza öröklés történt, akkor még tovább bonyolódhat az ügy.

Pl. ha valaki külföldön van, és nem jelenik meg, mert nem érdekli a téma.

Ha mindenki itt van, még szerencséd is lehet. De a lényeg: olyan valakinek kell ezt elindítania, aki jelenleg tulajdonos. Te nem kötelezhetsz senkit, hogy adja el neked a házát.

2020. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!