Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért írogatja sok GYIKes...

Miért írogatja sok GYIKes troll a témában hogy Nyugaton 1500 euró egy garzon fenntartása, meg nem jobb kint élni, amikor hazugság, és pl. Grazban annyi az albérlet mint Budapesten sokkal több fizetéssel?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen kis lakásokat Butapesten se lehet olcsóbban bérelni, sokkal olcsóbban biztos nem.


Csakhogy.


KInt 900 euró a segély is!


Fizetés meg 1400 nettótól felfelé (14 havi leosztva még vendéglátós minimálbérrel is van ennyi)


Na most, nem hogy egy minimálbéres tud megélniegyedül önálló lakásban, de még egy segélyezett is!


900 euróból ugyanis meg lehet élni!


Itthon mi van? Segélyről inkább ne is beszéljünk,mert rezsire se elég sokszor és alig jár valameddig ha egyáltalánkapod.


Fizu jobb esetben mondjuk 180-200 nettó és akkor az már akiemelt bér avállalkozó g**k szerint!


fos garzon, 120+rezsi. Marad pár tízezer forintod megélni...


Szemben az osztrákkal,ahol majd 1000 euró....


2020. márc. 5. 23:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom ez most az a poszt, hogy eleged van a világból és ugyan töketlen vagy kimenni de megmondod, hogy mindenki hazudik.


Az, hogy Graz-ban találtál 300 euróért valamit az semmit nem jelent. Én Hamburgban pl 950€-ért béreltem egy 38nm-es lakást. Aachen mellett egy faluban 530-ért egy 35nm-est.


Segélyt akkor kapsz ha letettél valamit az asztalra. Ja, próbálj meg odakinn 900€-ból megélni. Ha szerinted annyira jó kint akkor miért nem mész ki?


Szerintem ennyi ésszel ne Butapestezzél...

2020. márc. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Éltem kint kisfiam,segélyből is megéltem, pedig nem is 900 atkaptam akkoriban...hanem jóval kevesebbet....


Sokkal jobb kint élni és csak az anyagiakról beszéltünkmost...


A többit össze se vessük,el ne kezdjük az osztrák kórházakat a amgyarokhoz hasonlítani...

2020. márc. 5. 23:44
 3/28 anonim válasza:
60%
A magyarok éljenek csak abban a tévhitben, hogy 200 ezer forint az álomfizu, 150 ezer forintos albérletárak mellett.
2020. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Akkor miért nem mész vissza?
2020. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Ja és a 200nettótényleg egy kiemeltebb bér, a közszférában hol vannak már ilyen bérek akár Budapesten?


Egy egyetemi tanársegéd 150nettót kap. Mamahotelre jó a bére...esetleg 8nems szobára...

2020. márc. 5. 23:53
 6/28 A kérdező kommentje:

"Ja, próbálj meg odakinn 900€-ból megélni"


Segélyről beszélünk..felfogod?Magyarországon konkrétan kb. szociális háló sincs egy munkanélkülinek...vagy szerinted 28 ezer forintból meglehet élni?


Meg úgy beszélszmintha a boltban ötszörös áraklennének.


250-300 euróból megéltem kint, főzve magamra és nem krumplis tésztán éltem.

2020. márc. 5. 23:58
 7/28 anonim ***** válasza:
38%

Segélyről beszélünk..felfogod?Magyarországon konkrétan kb. szociális háló sincs egy munkanélkülinek...vagy szerinted 28 ezer forintból meglehet élni?

- nem 28eFt a segély hanem a fizetésedből számított összeg, aminek a maximuma kb 127eFt/hó. Ehhez durván 230 bruttót kellett keress az elmúlt 730 napban minimum 365 napon keresztül. Ezt jelenleg bármelyik gyári munkás meg tudja keresni.


A 28eFt az a szociális támogatás.


Meg úgy beszélszmintha a boltban ötszörös áraklennének.

- Egyáltalán nem úgy beszéltem, ezt te képzeled be magadnak.


250-300 euróból megéltem kint, főzve magamra és nem krumplis tésztán éltem.

- na ebből látszik b+, hogy életedben nem dolgoztál még külföldön hanem egész életedben itthon meresztetted a pcsád és szidtad a rendszert, hogy nem kapsz elég segílyt!

2020. márc. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hülyeségeket beszélsz és troll vagy utolsó. Tapasztalatból írok.
2020. márc. 6. 00:43
 9/28 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként, hogy konstruktív legyek:

- tegyük fel, hogy nem csak hőbörögsz meg a farkincád vakargatod hanem dolgozol annyit Németországban, hogy megkapod a 900€ segélyt

- tegyük fel, hogy valami csoda folytán megszerzed a 300€-s albérletet, amit egyébként nem kapsz meg, mert senki nem fogja kiadni ha kiderül, hogy nem dolgozol

- naponta eszel 10€-ért ami nagyon monoton, szegényes étkezés

- marad 300€. Abból kell megoldanod minden mást: ruházkodás, közlekedés, mobiltelefon, esetleg betegség neadjisten minimális szórakozás. Hazautazásról persze ne is álmodj. Na meg a pecót is be kellene bútorozni, mert üresen kiadó.


A 120+rezsi Magyarországon sem annyi ha nem a fővárosban vagy győrben / debrecenben laksz, Németországban a 300€-nál pedig gyakorlatilag csak drágább albérletek vannak. Vagyis összehasonlítottad Magyarország legdrágább garzonját Németország legolcsóbbjával. Miskolcon pl garzont piaci alapon kapsz 50 + rezsiért is, vagy ha mázlid van mehetsz szociális alapon is komoly 25eFt/hó-ért.


180-200 nettót meg tudsz keresni bármelyik gyárban betanított munkával.


bónusz link a hamburgi árakról ha esetleg érdekel (gondolom nem): [link]

2020. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ember, 6 évig éltem kint, sokkal jobb az életszínvonal mint itthon.
2020. márc. 6. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!