Aki érti a jogot, elmagyarazná, hogy 21. szazadban, hogy maradt fent a kezfizeto kezessegre vonatkozo jogszabaly?
Minden haladt a korral. A jogban viszont,a római jogból származó, abszolut embertelen, fafejű,kegyetlenul indokolatlan jogszabalyt érvenyesítik.
A kezes egy buta felelotlen naiv ember, de nem! búnoző. Segiteni akart,jóhiszemúen
És egy aláíras miatt tonkreteszik az egyetlen eletét. Penz penz es pénz. Az ember semmmit nem szamit. A jogszabalyokból epp az igazdagos emberseg maradt ki. Miert van így? Miert van jog,az ártatlanok kivegzesére?
Hogy mi van? Aki kezességet vállal az tudja már mit ír alá!
Azt gondolod az egy kis semmiség, vagy mi van?!
embertelen, fafejű, kegyetlenul indokolatlan? Ugye ez válni vicc?
Felnőtt cselekvőképes ember lehet kezes, aki fel tudja mérni a tetteinek a következményeit. Mielőtt aláírt, nyilván alaposan megfontolta és mérlegelte. Ha nem, akkor sem a rendszer rossz, emberünk pedig most megtanulja a leckét és legközelebb majd okosabb lesz.
Készfizető kezes, nem kézfizető. Látom, alaposan elolvastad, mit írtál alá. Azért létezik a jogban ez a fogalom, mert a hitelezőnek biztonságot ad arra az esetre, ha az adós nem fizet, ez pedig nem rossz dolog. Ám ha a kezes - mint leírtad - egy buta, felelőtlen és naiv ember, az ellen semmilyen jogszabály nem véd, mindenkinek alkotmányos joga idiótának lenni.
Egyébként gondolom, te vagy a történetben a kezes. Nos, kétlem, hogy tényleg bűnözőnek nézne bárki, szerintem csak a fizetési kötelezettségének kell eleget tenned, szó sincs előállításról, büntetóeljárásról, gyanúsításról, kihallgatásról és egyebekről. Tény, hogy ha végrehajtási szakaszban van az ügy, akkor nem finom modorú udvari társalkodóhölgyek szoktak kommunikálni az adóssal, de odáig meg nem kötelező eljutni.
Segiteni akart,jóhiszemúen"
Igen, így van. A segítés ez esetben a hitel akár teljes visszafizetése! De most komolyan, mégis mit gondoltál?
KEZES.
A szó jelentése: kezeskedik valaiért, azaz ha az a valaki valamilyen okból kifolyólag nem tud fizetni, a KEZES fizet helyette.
Ha valaki azt gondolja, hogy az nem fordulhat elő, hogy a hitelfelvevő/ az adós nem fizet és "segíteni akarásból" kezességet vállal, akkor nem jól mérte fel a helyzetet, azaz önmaga is hibázott, majd drágán megfizeti a tanulópénzt.
Sajnos én is elkövettem ezt a hibát fiatal koromban :-(
Egyetlen, viszonylag pozitív hírem van: polgári peres eljárásban követelheted és behajtathatod az adóson - az más kérdés, milyen sikerrel.
De ha pl. lakáshitelt vett fel, akkor akár rá is lehet terhelni az ingatlanra a tartozást - persze csak a bírósági ítélettel a kezedben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!