Melyik lenne a helyesebb döntés, a kétszintes,5 szobás házat eladni, amit jóval kisebbre lehetne cserélni, a ház árának felét a tesónak adni. Vagy maradni ebben a házban, és kifizetni a másik testvért hitelből, ezzel 20 évre eladósodni?
A történet a következő. 15 éve vagyok együtt a párommal. Az anyjánál lakunk, a párom apja meghalt már. A párom így örökölt az apai rész után, ill. a testvére is.
A párom hitelt akar felvenni, hogy a tesóját kifizesse, ugyanis a sógoromat nem érdekli a ház, nem akar ide visszaköltözni, nem is nagyon tartják egymással a kapcsolatot. A tulajdonrészét a páromra íratná. Nem kevés összegről lenne azért szó.
De mivel ez a ház hatalmas, 5 szoba, 2 fürdő, étkező, spajz, nincs kihasználva, nehéz télen a felfűtése, meg karbantartani is.
Azt még hozzáteszem, a párommal van egy közös gyerekünk, ill. a páromnak egy nagyobb gyereke a korábbi kapcsolatából.
Ha a párom felveszi a hitelt, azzal 20 évre eladósodunk.. a páromnak tartós betegsége van, nem gyógyítható... mi lesz, ha nem tud 10 év múlva dolgozni, az én keresetem... kit udja mi lesz még ugyan 10 év múlva ( sose tudni mit hoz a jövő) de 1 kereset lassan semmire nem elég.
És ha a párommal történik valami... nekem arra is kell gondolnom, hogy a párom nagyobb gyerekét, kifizetni ebből a házból... mert gondolom őt ugyanúgy érdekelné a házból a része majd...
Ha meg eladná a párom most az anyjával ezt a házat, a feléből simán tusnánk venni egy kisebbet, amit fenntartani is könnyebb
De nem a fele lenne a tiétek (a párodé), hanem csak a negyede.
Vagy anyukával megint összeköltöznétek?
Csak mert ha arra gondolsz, hogy idővel egy beteg embert is ápolnod kell, és eltartani, gondoskodni róla + a gyerekekről is, akkor ezt nyugodtan leírhatod egy idős nyugdíjas nővel kapcsolatban is.
Bár én is ápolom az enyémet, mert sajnos volt egy olyan betegsége, amiből nem épült fel, és soha nem fog.
De ha anyósod egészséges, akkor talán nem az a normális egy fiatal párnál, hogy együtt élnek vele.
Már ha van lehetőség önállósodni. De ugye a ti esetetekben van, tehát nem is kérdés.
Ha közösen mentek tovább, akkor az új ház a párod nevén lesz + anyósén, neked semmid nem lesz benne.
Szerintem ez nem egy jó dolog.
Én önállósodnék, akár kisebb hitellel is.
Egy hatalmas házról van szó, ami mindenképpen több tízmilliós összeg. Annak a negyede sem kevés, tehát nem kell óriási hitelt felvenni, hogy egy normál családi házat, vagy egy lakást megvegyetek.
Szerintem ha megy anyuka, kevés lesz a 3 szoba.
A 2 gyerek csak féltestvér, ami még önmagában egyáltalán nem lenne gond, viszont azt írja, hogy a nem közös gyerek már nagyobb.
Egy kamasznak kell a privát szféra.
Szerintem nem oké a közös szoba mondjuk egy 17 és egy 3 éves gyereknek.
(Ha más az életkoruk, egy idő után akkor sem oké)
Az anyagi részét meg lehetne oldani, hogy az új lakás/ház árából ne kelljen kifizetni a testvért, ezt sok helyen így csinálják.
A testvérnek ugye megy 1/4 rész.
Anyuka részét beforgatnák ugyan az új házba, de nem anyuka nevén, hanem a kérdező párjának a nevén.
Mivel anyuka él, így ő rendelezik a pénzéről, és ha ő ebbe belemegy, akkor nem lesz anyai örökség.
Biztos lenne, aki szerint ez nem szép dolog, de ez akár korrekt is lehet:
akkor szokták ezt csinálni, ha az idős szülővel együtt élő pár éveken át gondozza az idős embert. A másik fél meg nem vesz részt ebben sem idejével, sem türelmével, sem anyagilag.
Szóval ha a kérdező visszatérne, akkor ennyit kéne tisztázni, hogy anyuka megy vagy marad?
Mert ha marad, akkor az 5 szoba nem sok, mivel szerintem 4 lenne az ideális.
Az 5. meg egyáltalán nem baj, ha van, legyen az egy vendégszoba, vagy mondjuk jöhet egy 2. közös gyerek is később.
Még egyébként elég sarkalatos pont, hogy jó helyen van-e a ház.
Ha igen, akkor nem vagyok benne annyira biztos, hogy el kéne engedni. A fentiek miatt: ha egy 4 szobást kell venni, és 3 generáció fog együtt élni, akkor mindenképp hasznos, ha van tér... különben egymás agyára fogtok menni.
A kamaszok és a nagyi, meg közben a szülők... kell a privát szféra mindenkinek, és az említett 4 szobát is hasonló módon lehet felfűteni, mint az 5 szobát.
Én 3 szobásba 3 generációval úgy gondolom, hogy öngyilkosság lenne... állandó veszekedések borítékolhatók. Senkinek nem lenne magánélete, mindenki hallana mindent.
Ha a fűtés ennyire problémás, akkor egy szigetelés csodákra képes. Tudom, az nem kevés pénz, főleg ha hitelt is kéne fizetni.
De egyelőre dolgozik a 2 felnőtt, és vagy dolgozik, vagy nyugdíjat kap a 3. felnőtt is.
Azért 3 teljes fizetésből + 2 gyerekre járó kedvezményekkel ez nem egy lehetetlen vállalkozás.
Illetve ha ez még segít: nem is biztos, hogy szigetelés kell egyből. Én idén cseréltettem ki a régi fa ablakokat műanyagra. El sem lehet mondani, mekkora különbség van. Rengeteget jelent. Már nyáron feltűnt, hogy addig mindent hallottam kintről, de az új ablakokkal semmit. Akkor még nem is gondoltam a fűtésre, de már nagyon is érzem: eddig megfagytam, mert egy nagyon gyenge fűtésem van. De most nem fázok. Nagyon durván szigetelnek ezek a műanyag ablakok. El se hittem volna, ha mondják.
Nyilván van, de lemond róla, ha a gyerekek úgy döntenek.
Értelmes magyarázat arra, hogy mi okból pontoztátok le a válaszomat, ahol több irányból megközelítettem, és indokoltam is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!