Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem kinából egy telefont...

Rendeltem kinából egy telefont már itt a célországba, Magyarországon. PostNL hozza elvileg. Mikorra érhet ki van esély hogy a jövő heten ki hozzák?

Figyelt kérdés

Már csak azért kérdezem mert október 8. án lett feladva most elvileg a vámhatósgnál van vagy a vámkezeló elemzi a cikket, csomagot. De meg érkezett a cél országba. Azt hittem ki hozzák ma, jó lett volna. De azért jó lenne már munkába is menni jövő héten. De azt se akarom hogy pont akkor hozzák mikor nem vagyok itt mert már igyis várom mióta. 3 hete úton van lassan. Szerintetek ki hozzák jövő héten?


Itt tart jelenleg:

[link]

Ki hozzák a jövő héten?



2019. okt. 25. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Esélyes
2019. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert, igazából nem tudom hogy ilyenkor mit dolgoz fel rajta a vámhatóság. Nem volt még ilyenben részem redeltem már kínából de akkor a dpd hozta ki de simán 2 hét alatt. Mert ha már az országba elvileg valami magyar posta kicserélő központban van. Jó lenne mert most azért nem akarok itthon lenni még egy csómó ideig. de ha nem lennék ithon mikor hozzák akkor mi lenne vele? Vissza küldik, vagy le rakjá a legközelebbi postára?
2019. okt. 25. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vám/áfa mentes szállítási móddal rendelted, akkor valszeg kapod majd a levelet, hogy fizess.
2019. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem küldik vissza, a postás (ha nem futár hozza) hagy egy értesítés, hogy mikor hozza ki legközelebb, ha akkor se vagy ott, akkor lerakja a postán ahol x hétig átvehető. Ha futár hozza, az telefonál előtte, hogy kb. mikor viszi ki.

Ha egyenesen Kínából jön és nem vámmentesen küldi a feladó, akkor még ki kell fizetned az áfát és a vámkezelés díját. Erről kapsz majd értesítést.

2019. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kell semmit fizetnem kérdeztem a feladót akitől rendeltem, áfa mentes csak át kell vennem madj mikor hozzák, csak jó volna tudni már mikor mert október 8. án adták fel kínából hollandián keresztül a PostNL szolgáltatással. Csak attl félek mikor hozzák és nem lennék itthon akkor mi van mert igyis már mióta ékezik :) Köszönöm a kedves válszokat!
2019. okt. 25. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:

"x hétig " - munkanapig


nem vámolják, hanem a "Nemzetközi Posta Kicserélő Központ "-ban van, mint belföldi kézbesítésre váró csomag, csak rosszul fordították

üsd be a magyar posta nyomonkövetőjébe, ott ez a szöveg lesz:

Nemzetközi Posta Kicserélő Központ Bejövő küldemény belföldi továbbküldése


onnan 1-2 munkanap alatt kihozzák, ha olyanjuk van, ha nem, akkor hetek alatt

2019. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"x hétig " - munkanapig

10 munkanapig = min. 2 hétig

2019. okt. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mert, igazából nem tudom hogy ilyenkor mit dolgoz fel rajta a vámhatóság"


Azt dolgozza fel, hogy van náluk 10.000ilyen kis csomag amiről meg kell állapítani hogy VÁMköteles-e.

Akár 2-3 hétbe is beletellhet mire megkapod a cuccot. Ha VÁMhatár felett van az értéke akkor kapsz egy ajánlott levelet ami arról szól hogy igazold a tétel értékét és akkor eldől, kell-e fizetned.

2019. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!