Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közös számla 2 kártyával?

Közös számla 2 kártyával?

Figyelt kérdés

Hogy lenne érdemes közös számlát nyitni a párommal? Jelenleg külön-külön van mindkettőnknek számlája (más banknál), és ragaszkodom is a külön kasszához, viszont az ételt, háztartást közösen fizetsjük. Eddig úgy ment, hogy egyszer én, egyszer ő fizetett, de az a baj, hogy kaját szinte csak én veszek, mert én megyek bevásárolni, ő nagyon ritkán. Így itt már bukik is a dolog, dupla annyi pénzt költök el, mert utána már nem lehet kiszámolgatni, ki-mennyit hol költött.


Szeretnék egy számlát, amihez mindkettőnknek lenne kártyája, és a fizetésünk egy részét átraknánk oda mindig, és ebből gazdálkodnánk, a többi meg mindenkinek a sajátja marad.


Ezt hogy érdemes a legegyszerűbben, legolcsóbban?


2019. aug. 15. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nagyon rossz hozzáállás. Ha együtt éltek, nincs enyém-tiéd. Nekem a párommal egyetlen közös számlánk van, minden pénz oda megy. Anyagi okokból viszont csak nekem van kártyám hozzá (ne legyen dupla kártyadíj). Úgyis szinte mindig mindenhova együtt megyünk, vásárolni is, így fölösleges. Amint a számlára érkezik a pénz, attól a pillanattól kezdve közös.
2019. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk házasok, úgyhogy amíg nem leszünk azok, addig 100%, hogy külön kezeljük a pénzünket, de én utána is így szeretném. Lehet nálatok működik, az másnál nem biztos hogy fog. Pl. nekem van autóm, nem sajnálom rá a pénzt, a biztosítási összeget ő költse a saját hobbijára, amire meg én sajnálom. Ez így fair.


Hallottam olyat is, hogy egy számlán lehet alszámlát nyitni és akkor oda tenni a pénzt, de sehol sem találok erről infót, csak megtakarítási számláról írnak ilyen esetben, de az megint teljesen más téma

2019. aug. 15. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem költöttünk erre, csak leveszünk minden hónapban egy nagyobb összeget a számlánkról, betesszük otthon egy dobozba, és abból vásárolunk. Ha kártyával fizetünk, akkor pedig kivesszük utána otthon a dobozból. Ami pedig maradt a számlán, az mindenkinek a "saját" pénze.
2019. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Nyittok egy közös számlát amihez kértek 2 db kártyát, minden hónapban átutaljátok azt az x-x összeget amit gondoltok. Ennek díja és egyéb költségei bankonként változnak.
2019. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű: marad a külön számla, és egy megbeszélt összeget mindkettőtök kivesz a rezsire, és konyhára. Abból kifizetitek a számlákat, és a konyhára, háztartásra a bevásárlást. Amikor bevásárolni mész, abból veszed ki a pénzt. Így lesz "közös" a rezsi, és bevásárlás, ami meg marad a számlátokon, az a "saját" pénzetek. :) Hidd el működik, 22 éve így van nálunk, és az előző kapcsolatomban is így volt. Sok sikert!
2019. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nálunk pont így van, ahogy leirtad. Van 1 közös számlánk. Van hozzá mindkettőnknek kártyája. Onnan megy a rezsi, kaja, tisztítoszerek, biztosítások, benzin, autó költségei, (az autót is közösen használjuk) lakás karbantartás. Mindkettőnknek van külön számlája emellett. Működik már 7 éve. Házasok vagyunk.
2019. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mi a párommal 4 éve élünk együtt és nincs közös folyószámlánk nyitva. Talán házasság után, de nekünk így is teljesen jó. Mi úgy oldjuk meg, hogy én intézem a bevásárlásokat, így ezeket mindig én fizetem, párom pedig a csekkeket, számlakat rendezi mindig + a tankolást is. Így ezek kb. hasonló összegre jönnek ki, bár Ft-ra pontosan soha nem számoltunk utána. Ruhákat, ilyesmit pedig a saját kártyánkkal fizetünk, családnak ajándékokat, közös kisebb vagy nagyobb egyéb kiadásokat pedig úgy rendezzük, hogy akinél éppen van kártya vagy készpénz. Nyaralásnál pl. ha én foglalom le a szállást neten, akkor mondjuk párom tankol, ő fizeti az ottani kajálásokat vagy belépőket. Ezeket sem számoljuk vagy fillérezzük ki soha, hogy most akkor éppen ki fizetett többet vagy kevesebbet. Soha nem ia mondjuk a másiknak, hogy ezt én fizettem, akkor most te jössz.. ilyen nincs, egyszerűen mindig úgy jön ki, hogy nagyjából egyforma összegben költünk.

2019. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!