Unica, Signal, Generali valakinek tapasztalat?
k***anagy. Kb mindegyiken, Generalinál a VIP aranyszárny talán megérheti, de a többit felejtsd el.
Amúgy: vegyél elő egy excelt és számold ki, hogy mennyi pénzed lesz a futamidő végére, ha fizetsz bele 20e Ft-ot 15éven keresztül. Lehet rámegy egy egész estéd mire értelmezed, de megér pár millát, nem?
vagy kérd el a tanácsadótól ;) ha nem tudja átküldeni, akkor nincs miről beszélni...
Az ilyenek legnagyobb előnye, hogy rendszeresen elteszed azt a pénzt és nem költöd másra. A szerződés és a finoman szólva is előnytelen feltörési lehetőségek miatt pedig később is kevésbé csábul el az ember. Viszont mostanában az eszközalapok vagy nem fizetnek értékelhető hozamot, vagy olyan nagy a kockázatuk, hogy egy év múlva egy szívrohammal fogod nyugtázni a 30 százalék bukást (direkt túloztam, de a lényeg szerintem érthető). Ráadásul a hazai környezet sem kedvez az egésznek, a magánnyugdíjpénztárak is hogy végezték...
Véleményem szerint csak annyi pénzt szabad ebbe tenni, amennyinek nem fáj az elvesztése, de a házra szánt megtakarítást semmiképpen. Ha mégis e mellett döntenél, válaszd ki a szimpatikus céget és annak az irodáját keresd fel, tartsd távol magad az alkuszoktól (OVB és hasonlók), nekik addig vagy ügyfél, amíg megkapják a jutalékot, utána semmit nem intéznek neked.
Az Uniqa egyébként jó cég, voltam ügyfél és üzletkötői oldalon is náluk, de mostanra maga a megtakarítási forma nem éri meg. Ha egyértelműen a lakás tehermentesítése a cél, talán a lakástakarék pénztárakat lenne érdemes megnézni.
Gondolom unit linked életbiztosítást ajánlott. Buktatók:
- az első pár évben, majdnem a teljes befizetett összeg költségbe megy el, vagyis nem takarítasz meg szinte semmit. Persze ezeket később bónuszokban visszaadják, de ahhoz legalább 10 vagy 15 évig fizetned kell. Ennél korábban vehetsz ki belőle kisebb összegeket, de meg nem szüntetheted, mert akkor elbukod a kezdeti nagy költségek bónuszát.
- Ezeket a pénzeket különböző eszközalapokba teszik. Választhatsz, hogy neked mi a megfelelő a kockázatos, vagy a biztonságosabb, vagy ezek kombinációja. Ha biztonságosba raksz, azzal az a baj, hogy nagyon alacsony a hozam, és nem termeli ki a költségeket sem. Ha kockázatosba, akkor viszont a megtakarított pénzedet el is vesztheted, de akár magas hozamot is nyerhetsz vele.
- A hosszú időtáv miatt kiemelik, hogy ezeket kamatadó mentesen kapod. Viszont itt csak a nyereséged utáni kamatadót nyered meg, ellentétben egy lakástakarékpénztárral, ahol a teljes befizetett összeged után kapsz 30% állami támogatást.
- A biztosítók pedig elég nagy költséggel dolgoznak, még ha 10 vagy 15 évre fizeted akkor is. Nézd meg hozzá a TKM-eket kb 5-6%.
- A kezdeti összeget írtad, hogy 20 ezer forint, de ezek általában kötelezően indexálódnak, vagyis pár év múlva már jóval többet kell fizetned. (Néhol lemondható a kötelező indexálás).
Ezek csak akkor érik meg, ha magadtól nem tudsz takarékoskodni, mert így rá vagy kényszerítve, hogy fizesd 10-15 évig.
Viszont ha tudsz takarékoskodni, akkor a következő lehetőségeid vannak:
- Magyar Államkincstár: ingyenes a számlavezetés, biztonságos, vagyis nem vesztheted el a befizetett összegedet, erre állami garancia van (persze nem mindenki bízik az államban). Biztonságos megtakarításhoz képest a banki kamatoknál jóval magasabb hozam.
- Közvetlenül az alapkezelőhöz viszed a pénzed, vagyis kihagyod belőle a biztosítót, aki lenyúlja a megtakarításod egy részét. Például ha neten nyitsz számlát a Concordalapkezelőnél, akkor teljesen ingyenes a számlanyitás, az alapokba fektetés, minden. Vagyis ugyan oda lesz fektetve a pénzed, mint ahova a biztosító fektetné, csak a biztosító költségét megnyered.
Az előzőből még azt felejtettem ki, hogy ha a lakáshiteledbe akarsz betörleszteni, annak egyik legjobb módja, ha lakástakarékpénztárt nyitsz, és azt is a legrövidebb időre, mivel itt a befizetett összeged után 30% állami támogatást kapsz.
Azért érdemes a legrövidebb időtávot választani, mert ott a legmagasabb az EBKM, így 4 évente be tudsz törleszteni a hiteledbe, és ott 4 évente már alacsonyabb hitelösszeg után kell fizetned a kamatokat.
A legjobb választás a Fundamenta. Ha összehasonlítod másik ltp-kkel, akkor ott látod, hogy náluk a kamat 1%, míg másik ltp-nél 0,1%. Így nem tűnik nagynak a különbség, viszont ha utánaszámolsz, akkor emiatt az eltérés miatt a Fundamenta még akkor is jobban megéri ha ki kell fizetned a teljes nyitási díjat, ellentétben mondjuk egy otp-vel vagy erste-vel aki elengedi a nyitási díj felét.
Szia!
Ha a lakáshitelbe törlesztenétek be, akkor a lakástakarékok közül válasszatok egyet (OTP, Fundamenta, Erste vagy Aegon) és abba tegyétek a 20 ezret. Sokkal jobban jártok. Állami támogatás 30% pluszba a megtakarítás mellé. Évi plusz 72 ezer Forint. (ez többszörözhető)
Azért akar az ügynök UL-biztosítást adni, mert azon van a legmagasabb jutalék.
Sajnos nem tisztességes az eljárása.
Én is pénzügyi tanácsadó vagyok, de nem baszok át senkit, csak hogy a magasabb lovét húzzam be.
Ragaszkodjatok az LTP-hez, ott is max 5 éveshez( de inkább 4 éveshez) , amint lejár törlesszetek be a hitelbe és kezdjetek új LTP-t. Így hamarabb kifut a hiteleket és könnyebben lesztek. Csak ez jó megoldás.
AZ UL biztosítás más célra való, erre nem.
Üdv. Péter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!