Mennyit kapok 10 év múlva alábbi életbiztosításból?
Szeretném pontosan érteni, hogy végül is mennyit kapok ha 10 évre életbiztosítást kötök évi 200.000.- HUF összegben (persze csak elméletben). Indexálás nincs, a hozamot a példa kedvéért vegyük fix évi 7%-nak és a költséget 0-nak.
Tehát 10 évig, évente egyösszegben berakok 200e-et, mennyit kapok kézbe 10 év után. (Asszem ez a kamatos kamat).
A kérdés azért vetődött fel bennem, mert több biztosítási ügynök győzköd, de még egyik sem volt képes a matekot elárulni. Csak írkodnak üres lapokra mindenféle számokat, de hogy hogy jön ki azt nem lehet tudni. A biztosító honlapja sem ad semmi segítséget ehhez.
Nekem 2.956.720.- jött ki.
És nektek?
Ezt tudom, de a matek érdekel.
Elméletben így (hogy) kell számolni azt amit kapni kellene?
Szeretném objektíven elhajtani az ügynököket!!!
Pusztán a kérdésre válaszolva, azaz a kamatos kamatot bemutatva általában, azaz évi 200 000 befizetés és 7% kamat:
Alapvetően, ha nem raknál be minden évben pénzt, akkor lenne 200 000 forint ami kamatos kamatozik 10 éven át. A 10 év múlvai értéke ennek 200000*1,07^10 lenne. (Kétszázezer szorozva egy egész hét század tizedik hatványával). Mivel minden évben raksz be kamatos kamatra, a végösszeget számolhatod úgy hogy van 200000 forint ami 10 évig kamatos kamatozik, további 200000 forint 9 évig kamatos kamatozik, további 200000 forint 8 évig kamatos kamatozik, stb..... és össze adod a kapott 10 számot.
A másik megoldás, hogy szépen levezeted:
Az első évben befizetek 200000 forintot, arra kapok 7% kamatot év végén, így az egyenlegem 214000 forint.
Ehhez befizetek 200000 forintot ami így 414000 forint, ez kamatozik a második évben 7%ot, az év végén a pénzem így 414000*1,07=.... és így tovább.
És most általános megjegyzések a kérdéshez. 7% kamatot nem fogsz kapni sehol, remélem ez csak egy példa volt.
Rengeteg infót megtudhatsz a befektetési célú életbiztosításról itt:
Objektíven úgy, ahogy a szerződésben le van írva. Lévén minden konstrukció más és más, ezt így lehetetlen megmodani.
A műszálas oltönyös kínai rolexes ügynököt meg úgy sem fogod tudni meggyőzni - ugyanis ő sem érti. Ezek nem szakemberek, hanem kb. diákmunkások. Kapnak egy gyorstalpalót egy hétvégén, bemagolják a számokat és a szöveget, amit a közben kell hadarni amíg a számokat a kockás papírlapra felírják és kész. Fingjuk nincs mi hogyan jön ki. Ezek csak üzletkötők.
Haladunk:)
# 3/4
Valahogy így számoltam én is, akkor helyesen gondolom. A 7%-ot az egyik biztosítós majmolja a múltra, persze abból lejön a költség, meg egyéb, így valójában csak 4 körüli lehet.
A kiszámoló blogokat már olvastam, rendesen lehúzós, mint a családi tapasztalatom is, ahol 20 év után a befizetett névértéket sem érte el a kifizetés akkor, amikor a jegybanki alapkamat még magasan volt tartva:)
# 4/4
Az a baj, hogy a szerződésben nincsen leírva, mert nincs egyedi szerződés sem, csak ASZF van. Abban ilyen nincsen. Ha kötvény lesz a dologból, abban sincsen pontosan semmi leírva. Ami le van írva az a TKM, a matematikai tartalék (azok a dolgok amit a törvény előír), de hogy a realizált hozamot és a kamatot hogyan számolják nem találni.
az eddig leírtakból: hagyd békén az ügynököt...
a hozamot könnyebb kiszámolni, mint a költségeket, főleg a kettő különbségét...
igen, pontosan annyi jött ki nekem is.
De nagyon komoly költségekkel dolgoznak a biztosítók. Szóval ez nagyon elméleti. A hozam pedig ha garantált, akkor jóval alacsonyabb. Ha 7%, az már bizonyos rizikót biztosan hordoz.
Szóval nagyon gondold át, mielőtt szerződést kötsz. De ami a matekot illeti, az stimmel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!