Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ebben az esetben fizet a casco?

Ebben az esetben fizet a casco?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán vettem egy kis Suzuki swiftet magamnak első kocsinak. Sajnos egy barátomnak akinek egy körre odaadtam kipróbálni, sikerült lekoccolnia. Posta biztosítónál kötöttem kötelezőt, illetve hozzá okozói kiegészítő biztosítást ami 0 önrészes és 250.000 Ft-ig terjed. Kárbejelentőlapot azonnal írtunk a másik sráccal akit sikerült eltalálnia. A biztosító ilyen esetben kifizeti az én káromat is a kiegészítő biztosítás miatt? Tegnap mikor megkötöttem ki is fizettem az első negyed évet. Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

#casco #okozói biztosítás
2016. ápr. 29. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy pontosan melyik nap volt a baleset és a szerződés mikortól él (kockázatviselés kezdetének dátuma). De azt jelzem neked, hogy amikor a kötés dátuma ennyire közeli a baleset dátumához a biztosító mindig nagyon vizsgálódik,nem-e "utánkötés" történt.
2016. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg kell fizetnie, ahoyg az előző hozzá szóló írta.
2016. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A baleset sajnos tényleges megtörtént. Tanúk csak azok vannak akik a kocsiban ültek de őket felírtuk a betétlapra is. Az hogy mi mással lehetne bizonyítani még nem tudom. Térkamera nem hiszem hogy van a helyszínen.
2016. ápr. 29. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés,hogy a baleset megtörtént-e:) hanem hogy az valóban az után történt, hogy megkötötted a szerződést,illetve a kockázatvállalás elindult.
2016. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!