Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Más országokban is így megy a...

Más országokban is így megy a TB-fizetés mint idehaza?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy külön van választva az adótól a havi 7000 Ft-os járulék és "kötelező biztosításnak" tekintik? Mert egy Amerikában élő ismerősöm azt mondta hogy ott nem kötelező semmiféle TB-t fizetni, a polgár dönti el hogy él-e a lehetőséggel. Ami persze úgy korrekt, hisz mi van ha idehaza spekulánsok számára alacsony áron privatizálásra kerül az egészségügy is, ami a polgárok pénzéből lett kiépítve?
2015. okt. 16. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pl. az általad említett USA_ban nem így van. Persze azt se felejtsük ki, hogy az USA_ban nem is ingyenes ám az EÜ ellátás. Ha nincs vagy NEM ELÉGSÉGES a biztosításod akkor nem látnak el, ha nem fizetsz zsebből.
2015. okt. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez a kötelező havi TB gyanús. A szocializmusban a munka is kötelező volt, aztán mára kiderült hogy a nép verítékéből létrehozott tőke spekulánsok kezébe került az áron aluli privatizálások által. Vagyis nem a nép élvezi a bevételét, hisz a privatizált gyárak bevétele nem az államkasszába kerül, plusz az így hiányzó állami bevételt magas adókkal még pótolhatjuk is.

Ugyanígy az egészségügy is privatizálásra kerülhet mert egyre rosszabbul megy. Ami persze szándékos, hisz nem egyszer tapasztalni olyat hogy például egy melanoma eltávolításra több hónapot kell várni, pedig az orvosok tereferéznek, tehát ráérnének arra a pár perces beavatkozásra.

2015. okt. 16. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

"pedig az orvosok tereferéznek, tehát ráérnének arra a pár perces beavatkozásra."


Az elejével nagyjából egyet tudok érteni, de aki valaha 10 percnél többe töltött együtt egy orvossal az nagyon jól tudja, hogy kb. 50%-al kevesebb orvos van, mint kéne és átlag ember számára elképzelhetetlen mértékű nyomás alatt dolgoznak az orvosok. Amit meg sokan elfelejtenek, hogy egy orvos NEM HIBÁZHAT. Soha. Így az lehetetlen, hogy egy sebész a 24 órás ügyeletéből 24 órát operáljon, mert akkor meg fog halni egy beteg előbb utóbb. Ezt tudomásul kell venni, nem egy pékről beszélünk ahol ha csálé lesz a perec majd visszadobom a tésztát a dagasztóba és újrakezdem...

2015. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Elmondanám neked, hogy sok amcsi összetenné a két kezét, ha 7000 forintot kellene fizetnie ezért az ellátásért.

Nem véletlenül van, hogy sokan hazajárnak fogorvoshoz meg stb.

40 év alatt kb 3 millió forintot fizetsz be itthon, akkor is ha két gyereked van, kint egy egyszerűbb autóbaleset után simán a nyakadba akasztják ezt az összeget, fejenként(és nem kell a szokásos hápogás, hogy de kint a zusában milliókat keres még a takarító is, mert 10 millió ott se kis pénz):)

Azért nem mindegy.

Nézz utána hányan törlesztik a tavalyi kórházi vizsgálatok, kezelések költséget, mert mire kivizsgálnak (EKG,MRI), addig szépen pörög.

Szal szerintem pont nem ezen a 7000 forinton kellene aggódni, amiért sokan szarvasgombás libamájat várnak ebédre(főleg azoknak nem, akiknek életükben nem volt pénzük még egy kiló kenyérre se), csak nem tudom mire fel.

2015. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

"Vagyis hogy külön van választva az adótól a havi 7000 Ft-os járulék és "kötelező biztosításnak" tekintik?"

Magyarországon sincs így. Ezt a 7000 forintot az fizeti, akinek nincs munkája. Még a minimálbért keresők is többet fizetnek be ennél az egészségügybe, aki meg többet keres, az még többet. Kötelezően, mert a munkabérből százalékosan levonják.

2015. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ez igaz, én rosszul számoltam, mert nem 7000 forintot fizet mindenki, de szerintem még így is jobb, mert vannak amerikai rokonok, ismerősök aztán nagyot pislognak amikor szóba kerül a téma.
2015. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs azzal semmi gond, hogy kötelező. Sokan mondják, hogy ők fizetnének inkább, mikor betegek, de ők nincsenek tisztában az orvosi kezelések költségeivel. Hiszen még Magyarországon is kemény százezrekben kerülhet pár vizsgálat.


Mindenesetre azért aggasztó, hogy viszonylag sok pénz belemegy az egészségügybe, mégis a béka segge alatt van a színvonal. Magyarországon kívül máshol is van hasonló TB rendszer, mégis "élvonalban" vagyunk az alacsony színvonallal.


Persze elég valószínű, hogy ennek az egyik oka, hogy mégsem megy annyi pénz az egészségügybe. Hiszen az emberek jelentős része minimálbérre, meg részmunkaidőre van bejelentve, és zsebbe kap pluszt, abból meg nem megy semmi az egészségügybe. Másrészt szerintem a bérszínvonal is marha alacsony, az alacsony bérekből meg alacsony a TB bevétel, az egészségügyi költségek meg mindenképp magasak (hiszen az nem csak a dolgozók béréből áll, ami szintén alacsony).

2015. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahogy a hozzászólók is írták ez szépen hangzik hogy ennyi járulékért kapunk egészségügyi ellátást, meg hogy az is jó hogy kötelező. De ha majd privatizálásra kerül az egészségügy és a járulék is megemelkedik, valamint több egészségügyi beavatkozás önköltséges lesz, akkor meg fog változni a véleményetek. Mert eszünkbe jut hogy évek, évtizedek alatt a mi pénzünkből épült ki az ami spekulánsoké lesz és még fizethetünk is nekik ha igénybe vesszük. Emlékezzünk csak a vizitdíjra hogy milyen érzékenyen érintett mindekit. Pedig az még nem volt privatizálás.

A szocializmus is szépnek tűnt, hisz sokan úgy érezték hogy a közösben könnyebb az élet. Aztán amikor az így létrehozott közvagyon spekulánsok kezébe került és a hiányzó állami bevételt adóemelésekkel pótolták, akkor máris nem tűnt olyan rózsaszínnek az ami eleinte annak látszott.

2015. okt. 16. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Európában szinte ajándékba kapod az egészségügyi ellátást. Ha az USA-ban valakinek véletlenül pl. gyökérkezelésre van szüksége, eladhatja az autóját, hogy ki tudja fizetni a fogorvosi ellátást.
2015. okt. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük hogy nem így lesz illetve ha már privatizálnak akkor fejlesztenek is.

Ebből kiindulva épp az, hogy öntenék a pénzt bele, hogy már a kész és felfejlesztett eüt vegyék át.

2015. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!