Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha a 22800 Ft FHT-t kaptam,...

Ha a 22800 Ft FHT-t kaptam, mellette kellett volna a 6810 Ft TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés
Mert most fél év után jött a NAV-tól egy papír, hogy van a fél év alatt összegyűlt több tíz ezer Ft EÜ szolgáltatási járulék tartozásom. A mikor annak idején megállapították, hogy kapom az FHT-t, akkor a papírban az állt, hogy "egészségügyi szolgáltatásra jogosult". Ez akkor nem azt jelentette, hogy rendezve van a TB, hanem még magamnak kellett volna fizetnem? Vagy szólnom kellett volna a NAV-nak, hogy kapom az FHT-t?

2015. aug. 4. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell mellette fizetned, viszont ki kellett volna jelentkezned a TB fizetés alól.

Tedd meg most utólag a kijelentkezést és törlik az FHTs időszakra előírt fizetési kötelezettséget.

2015. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, hogy ki kellett volna jelentkeznem, akkor megyek a NAV-hoz. Remélem tényleg elengedik visszamenőleg. Csak az van, hogy mostantól meg megint nekem kell fizetnem a TB-t, mert már nem fog járni az FHT, viszont még munkát sem találtam.
2015. aug. 4. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem lesz az utólagos kijelentkezéssel. Mivel jogosult voltál, jogalap nélkül követelik tőled ezt a pénzt, így el fogják törölni. Persze lehet, hogy ez lassan fog menni.


A kijelentkezés után meg újra be is jelentkezhetsz, ha már nem vagy jogosult.

2015. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!