Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ezt a linket hogyan értelmezze...

Ezt a linket hogyan értelmezzem? (nyugdíjbiztosítás)

Figyelt kérdés

Esetleg úgy, hogy amikor nyugdíjas leszek, a "központilag megállapított" nyugdíjam mellé 15 évig havi xxx összeget kapok még?

[link]



2015. jún. 18. 08:39
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, a lényeget elfelejtettem:

Az alábbi adatokat adtam meg: 40 év, havi 10.000,-Ft.

A következő eredményt kaptam:

- Lejárat egyenlege: 7.325.614,-Ft

- Havi járadék 15 évig: 51.137,-Ft

Ez lett a legjobb eredmény, ezen kívül persze még több eredmény is született.

Szóval, ez mit jelent?

Az 51.137,-Ft jelenlegi értéket jelöl és követni fogja az inflációt vagy nem? Mert 2040-ben nem sokat fog érni!

2015. jún. 18. 08:52
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha fölé viszed az egeret az 51137Ft-nak, akkor írja, hogy 3% inflációval számolva jelenlegi értéken ~24000Ft-ot fog érni.

Viszont a biztonságossága elég alacsony (én eleve a 6%-ot is erősen kétlem). Tehát ha a felét sem kapod, akkor se nagyon csodálkozhatsz.

2015. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, ez nem jó hír, de köszi a választ.
2015. jún. 18. 09:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor van értelme egyáltalán nyugdíjbiztosítást kötni? Mert, ha az történik, amit írtál, akkor tulajdonképpen annyit kapok vissza, amit befizettem (havi 10.000,-Ft-ot), esetleg egy kicsivel többet. Azt a 10.000,-Ft-ot otthon is tudom tárolni/gyűjtögetni vagy a bankban.
2015. jún. 18. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy ilyenben teszel félre vegyél pár lakást. Azokat kiadod, akkor sokkal jobb cash-flowd lesz, mint ezzel.
2015. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de ha lenne annyi pénzem, hogy lakásokat vegyek, akkor a nyugdíjas éveim miatt sem aggódnék :))
2015. jún. 18. 09:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem vészes annyira, mert 20-30% körüli önerővel már kapsz rohadt jó hiteleket (ehhez talán jó a fundamenta, bár azt sosem javaslom senkinek, de kis megtakarításhoz jó az). Én most számoltam, hogy kis garzonokat a hitel törlesztője * 1,5 áron ki lehet adni.
2015. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem rossz döntčs a nyugdíjbiztosítŕs, azčrt az a 20 %-os adójóvŕírŕst nehéz überelnie egy hagyomânyos megtakarítŕsnak, de sajnos 10 ezer forintból reŕlčrtčken nagy csodŕkra nem lehet szŕmítani, csak ígčrni...
2015. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Josefinho ***** válasza:

Üdv.


A nyugdíjbiztosításnak igen is van jelentősége, és jó dolgokat ki lehet belőle hozni.


Rengeteg ajánlat van a piacon, több mint 100 ma már (legalábbis én így tudom).


Ezek közül legalább a felét azonnal el kell felejteni, mert még most is vannak olyan, ahol annyi pénzed se lesz, vagy épp annyi amennyit befizettél, és úgy, hogy még a 20%-os adó-visszatérítés is benne van ebbe !


Amit te a kalkuláció során láttál, az egy allianz megtakarítás. Az oldal erőszeretettel mindenre ezt fogja neked adni a legjobbra :D (vagy szinte mindenre) Érvük az igen alacsonynak beállított TKM mutató. persze sok minden egyéb költséget, és az ügyfél számára hátrányos dolgot nem mondanak el. (érthető)


Ezt a 6%-os hozamot viszont lehet hozni. Sőt, akár többet is. Amikor nyugdíjba mész ezt járadék formájában veheted ki, vagy akár egy összegben. Számodra melyik lesz a célszerű, azt majd az idő eldönti. Vagy felveszed és befekteted, vagy kikéred havonta. Én személy szerint az Allianznál nem kötnék semmit. Egy igen szemét cég. (saját tapasztalat, szóval lehet másnak más)


Ha valaki ügyes és jól forgatja, vagy forgattatja meg a pénzét, akár ettől jóval többet is össze lehet ekkora idő alatt gyűjteni. Rengeteg lehetőség van. Át kell beszélni és mérlegelni, hogy mit is szeretnél.


40 év alatt azért sok minden történhet. Ha pedig a pénzedhez hozzá akarsz nyúlni, akkor kemény büntit kapsz. Nem csak az adó jóváírást kell visszafizetned, hanem azt még 20%-al meg is dobják, hogy örülj egy picit :D

2015. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Érvük az igen alacsonynak beállított TKM mutató. persze sok minden egyéb költséget, és az ügyfél számára hátrányos dolgot nem mondanak el. (érthető)"


A TKM-ben minden költség benne van. Az allianznál a rugalmatlanság a gond, de ha tudod végig fizetni, jónak mondható nyugbizt viszonylatban.

2018. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!