Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha Párom minimálbért kap, én...

Ha Párom minimálbért kap, én nem találtam munkát, és most TB-t kéne igényelnem, akkor kapnék állami támogatást?

Figyelt kérdés

októberben vizsgáztam le, utána kaptam állást, de megszűnt aztán. Azóta nem találtam másikat, ahol megfelelnék. Munkamegszüntetésétől számítva 45 napig kapok még TB ellátást, aztán magamnak kéne fizetni - nov.10-ig volt munkám. De igazából nincs miből fizetni a TB-t.. a minimálbérből nem marad több ezer ft-unk.


Ilyen esetben támogat az állam? amiket találtam jogszabályok, nem szerepelt benne ehhez hasonló rész.


2014. dec. 18. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem pontosan milyen állami támogatásokra gondolsz.

A TB-det rendezi helyetted az önkormányzat, amennyiben regisztrált munkanélküli vagy. Ehhez először a lakhelyed szerinti munkaügyi közonthoz kell elmenned, sorban állni, regisztrálni, az általuk kiadott igazolással tudod kérelmezni a tb ellátás rendezését.


Ezen kívül másra nagyon ne számíts. Esetleg megnézheted a településd honlapjának szociális rendeletei között, hogy pl. eseti segélyre vagy lakásfenntartási segélyre stb. milyen egy főre jutó jövedelem esetén vagy jogosult- de érdemes azt is figyelembe venni, hogy főszabály szerint egy embernek egyszerre (az eseti támogatások kivételével) nem jár többféle segély/támogatás.

Magyarul ha a munkanélküliséget okán kapsz támogatást, akkor mást már nem nagyon.


Ha az élettársaddal közös háztartásban vagytok, egy lakcímre bejelentve, akkor az egy főre jutótok bőven azon a szinten van, hogy jogosult lehetsz valamiféle támogatásra- ez viszont önkormányzatonként más és más- részletes feltételek

- személyesen a szociális irodában

- vagy családsegítő központban

- vagy interneten a település honlapján a helyi szociális rendeletben


Olvas utána, járj utána, helyetted senki nem fog neked semmit elintézni és ALANYI jogon (vagyis feltételek, igénylés stb. nélkül) nem nagyon jár senkinek semmi.

Sok sikert.

2014. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

a tb nem jár automatikusan!

az egy főre eső jövedelmet vizsgálják, azt nem tudom mennyi időre visszamenőleg, lehet, hogy egyszerre nem is jár neked tb támogatás!


nem kötekedni akarok, egy hónap munkaviszony után jár 45 nap tb? csak kérdem...

2014. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Meg a munkaviszony előtt iskolára is érvényes a 45 nap...


Egyébként igen, munkaügyi regisztrációs és szociális alapon átvállalHATja az önkormányzat egy évig, de ott mondjuk alapból kb. egyedülálló anyaként kellene élned, vagy az 1 főre jutó jövedelemnek nem kellene elérnie egy maximális összeget (amit nem tudok mennyi jelenleg). Januártól viszont ez is változik ha minden igaz.

2014. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Januártól mi lesz érvényben? milyen szempontból változik?
2014. dec. 27. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!