Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 15 év futamidejű ÁB biztosítás...

15 év futamidejű ÁB biztosításra kinek mennyi volt a lejárati összeg?

Figyelt kérdés

2011 január körül fog lejárni a testvéremmel közös ÁB biztosítás, 15 éves futamidőre lett kötve. Infláció szerint növelték a havonta befizetendő összeget. Azt, hogy mennyi lesz a várható lejárati összeg, soha nem tájékoztattak, viszont az aktuális visszavásárlási értéket meg szokták küldeni. Én úgy számoltam, hogy ha nem adnak semmi kamatot, akkor is csak olyan 1 millió lesz. Olvastam olyat, hogy ez nem kockázat nélküli befektetés, van aki elég szarul jött ki 15 év után... A szüleim kötötték. Én valszeg nem fektettem volna ilyenbe, elég megbízhatatlanok az ilyenek (ÁB, OTP, stb.)


Ha valakinek nemrég járt le, nagyságrendileg megírhatná mennyi volt, csak hogy nagyjából mire lehet számítani. Köszi a válaszokat.


2010. jan. 25. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben vegyes életbiztosításról van szó akkor: biztosítási összeg+nyereség

Az eddig felhalmozott nyereséget le tudod olvasni a legutolsó egyelegközlőről.

2010. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azért nem lehet összehasonlítani, mert nem biztos, hogy találsz egy teljesen ugyanolyan szerződést. Sok mindentől függ a lejáratkori összeg, pontosan mikor kötötték, az ABegon melyik terméke, mennyit fizettek bele havonta (negyedévente, stb.), ebből mennyi a kockázati rész (ha van benne), mennyivel indexáltattad (csak az előírt 3%-kal, vagy többel), szóval tényleg sok mindentől függ.


Ha nem találod a papíron, szaladj be az irodájukba a személyes papírjaiddal, és megmondják pontosan.

2010. febr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!