Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kinek mi a véleménye az okj-s...

Kinek mi a véleménye az okj-s pénzügyi termékértékesítő+biztosítási tanácsadóról?

Figyelt kérdés
Lehet vele találni normális munkát, normális fizetéssel annak ellenére, hogy nem egyetemi szintű képzésről és diplomáról van szó?

#OKJ #biztosítási tanácsadó #pénzügyi termékértékesítő
2014. jún. 10. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a munka elég nehéz, kitartás kell hozzá, de ha 2-3 évig nagy szorgalommal felépítesz egy ügyfélkört, akkor már megélsz belőle hosszabb távon is.


Elkötelezettség kell, el kell fogadnod, hogy valami olyasmivel foglalkozol, amit elsőre sokan elutasítanak - bár a biztonság iránti igény a legtöbb ember alapvető szükséglete - mégis a rossz beidegződések miatt nem hajlandóak az ügyfelek a problémáikra megoldást keresni.


Ha nincs benned kitartás, nem vonzanak a pénzügyek,ne kísérletezz ezzel a szakmával.

2014. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre a munkára születni kell. Munkát nagyon könnyen találsz vele, szinte lepkehálóval fogják az alkalmazottakat, de csinálni már nem egyszerű. Ha képes vagy rá, hogy ismeretleneket felhívj beszélj velük és rájuk tukmálj valamit, akkor még kereshetsz is vele elég szépen.
2014. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

HAHAHAHAHA!


Mr OVB! Tudod mi lesz neked ez az egész. Full ráfizetés. Ki az a nyomorék, aki pénzügyi tanácsot kér/fogad el egy 20 éves gyerektől, aki a ballagási öltönyében parádézik?


Senki, max a családtagok.

2014. jún. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kell hozzá kitartás, rátermettség, de ami a legfontosabb az elején, hogy olyan helyen tanuld a szakmát a gyakorlatban, ahol tényleg segítenek szakmailag felkészültebb, tapasztaltabb kollégák. Hogy elfogadjanak és ne csak parádézz zöldfülűként akármilyen öltönyben. Nekem szerencsém volt, én így, ilyen helyen kezdtem :)
2014. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló területen dolgozom immár hat éve. Nem mondom, hogy egyszerű volt. Nem volt egyszerű, hiszen a környezetem számára én nem pénzügyi tanácsadó voltam. Idő és főleg rengeteg munka és tanulás kellett ahhoz, hogy ma már feltételek nélkül elfogadjanak és ajánljanak jó szívvel. Az ügyfélkörömben előfordulnak ismert nagyvállalatok felső vezetői, közismert emberek is, akik megbíznak bennem és elfogadnak feltételek nélkül. Ez alatt a hat év alatt folyamatosan tanultam. Újabb és újabb termékeket. Tudni kell átlépni azokon, akik kinevetnek eleinte, mert lesznek ilyenek. Tudni kell átugrani a kezdeti időszakon, amikor még a magas jövedelem ígéretével és a "fényűzéssel" tartják benned a lelkesedést. Ha ebben nem csak a meggazdagodás lehetőségét látod, hanem ki akarsz tanulni egy szakmát, beáll egy rendszerbe az életed és folyamatosan fejlődsz, akkor jó leszel a pályán. Ehhez nem elég annak a cégnek a termékeit ismerni, akikkel épp dolgozol. Ismerni kell a pénzpiacot, érteni a gazdasági folyamatokat, szélesíteni a pénzügyi kultúrádat. Igen, elismerem, hogy még a kollégáim közt is sok olyan van, aki egy-egy ügyfélben csak a jutalék lehetőségét látja. Ezek az emberek maradnak nagyon rövid ideig a pályán és ezen emberek ügyfelei kerülnek a valódi szakemberekhez végül.
2014. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nos igen. Jellemzően a kezdők 70%-a max 20 éves és tényleg az érttségi öltönyben nyomja.
2014. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!