Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi lesz, ha túl sok biztosítós...

Mi lesz, ha túl sok biztosítós ügyem van?

Figyelt kérdés

Van két lakásbiztosításom, egy biztosítónál, és hát mostanában nem túl pozitív a mérlegük velem kapcsolatban...

A múltkor volt egy kifizetésük (kisebb összeg, viharkár), most egy csonttörés miatt lesz megint egy kisebb összeg, meg egy kerítésjavítás (egy autós miatt), amit lehet, hogy az én biztosítóm fog kifizetni.


Csak úgy felmerült bennem a kérdés, hogy ha mostanság ilyen szerencsétlen vagyok, és beüt még valami, akkor a biztosító ugyanúgy fizetni fog? :S


2009. nov. 7. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg fizetni kell,hisz biztosítást kötöttél velük,de nagyon valószínű,hogy vagy megemelik a biztosítási díjat(jóval többet kell majd fizetned havonta) vagy csak egy részét fizetik ki a károdnak,hogy ennyi fér bele..
2009. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az AEGON-nál van olyan, hogy kármentességi kedvezmény, de az az alapdíjhoz képest van, annál többet nem kérhetnek. Más biztosítónal nem tudok ilyenről. Ez nem gépjárműbiztosítás, bonus-malus rendszerrel. Legfeljebb fordulónál felmondhatják, de akkor meg elmész a konkurenciához.


Ha jogos a követelés, akkor nem köthetnek bele, de lehet, hogy a nyakadra küldenek valakit, aki a szokásosnál is alaposabban feltárja a tényállást, és esetleg nem fog túl vastagon a tolla, amikor a kárt becsli fel.


Nekem három hete volt egy beázásom, amit látatlanba telefonbeszélgetés alapján kifizettek. (Ebben azért annak is lehetett szerepe, hogy társasházi a biztosítás, és a gondnokkal is egyeztettem előtte)

Erre beázott egy másik helyiség is a héten. Várom mit lépnek erre. Én leszek az beázós ember.

2009. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!