Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha Magyarországon kórházba...

Ha Magyarországon kórházba kerültem és csak Ausztriában van érvényes Tb biztosításom akkor a magyar tb lekéri az adataimat az ausztriai Tb-től?

Figyelt kérdés
Pontosabban: Ausztriában dolgozom és mivel egy személynek csak egy TB biztosítása lehet ezért természetesen odakint van érvényes biztosításom.Nemrég hazajöttem nyaralni egy hétre, de kórházba kerültem ahol rögtön figyelmeztettek a "piros TB"-re!Sok vizsgálatot elvégeztek és 4 napig tartózkodtam a kórházban. Most, hogy kijöttem a kórházból mi a teendő! Érdeklődtem már a Magyar Tb-nél, de amennyi helyen kérdezősködtem annyi fajta választ kaptam.Betegen nem nagyon tudok kiutazni, hogy igazolásokat kérjek.Ha valaki járt hasonló cipőben akkor annak megköszönöm a segítségét.

2012. aug. 30. 16:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Na végre valaki nem hurrog le! Igen van E-Cardom, és mindent úgy csináltam annak idején ahogy a Tb-nél mondták. De hát azóta változott sok minden. Valahol az én hibám is, hogy nem érdeklődtem a változások után, de már mindegy. Abban lehet igazad van, hogy sokan irigykednek,de mindenki előtt ott a lehetőség, hogy megpróbálja. Ez általában a tipikus Magyar szemlélet(tisztelet a kivételnek). Pedig egyáltalán nem könnyű, de te is biztosan tudod!Odakint jól lehet keresni valóban, de NAGYON MEG KELL DOLGOZNI MINDEN EGYES EURÓÉRT!!! Én személy szerint akárhányszor belépek az országba rögtön fellélegzek, hogy hazajöttem, aztán sokszor szembesülök az effajta "segítőszándékkal". Azért köszönöm a hozzászólásodat.
2012. aug. 31. 20:29
 12/13 anonim ***** válasza:

Krankenkassa-nál E-106-os nyomtatvány beadása megvolt? Ha még nem, akkor minél hamarabb kellene...

Lakcímed magyarban van egyébként?

2012. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

Menjetek a fenébe az "irigy magyarországiak" dumával.

Engem aztán abszolút nem érdekel, hogy ki mit dolgozik, vagy dolgozik-e egyáltalán (nem kötelező, ha valakinek van pénze...), én is kimehetnék külföldre, van diplomám, nyelvtudásom, valószínűleg kapnék is egy külföldi minimálbéres mosogatói állást távol a hazától, családtól. Köszönöm, ez nekem nem éri meg, még ha 500 euróval több is a pénzem, akkor se.


Nekem azzal van bajom, hogy pontosan leírtam, mit kellett volna tennie, meg mire számíthat, erre itt okoskázik.

Hát akkor menjen be a TB-hez, aztán beszélje meg velük, gondolom majd ott is előadja ezt a fennsőséges "mindenki hülye aki ott van és csak nekem van igazam" mentalitást, aztán majd a végén a biztonsági őr dobja ki, hogy a lába se éri a földet...


Minden pontosan le van írva az OEP oldalán, a 15 napos bejelentési kötelezettség meg nem 1 éve keletkezett, hanem mindig is így volt, ennek elmulasztása esetén akár hatósági bírságnak is helye van a TÖRVÉNYEK SZERINT.


Kis összefoglaló:


Ezt kellett volna kitöltened és beküldened, amikor kimentél:


[link]


Már ennek elmulasztása miatt bírságnak lehet helye.


A továbbiak szintén megtalálhatók a honlapon az "ellátások az EUban" menüpont alatt, itt,


[link]


Itt is benne van, amit mondtam:


"Annak érdekében, hogy az EGT valamely tagállamában dolgozó személy a közösségi

jogszabályban foglaltaknak eleget tegyen, illetve, hogy Magyarországon a járulékfizetési

kötelezettség alól mentesüljön, illetve annak érdekében, hogy elkerülje a kettős

járulékfizetést, bejelentést kell tennie a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári

szakigazgatási szervnél a „Bejelentkező lap külföldön biztosítással rendelkezők részére”

elnevezésű, a www.oep.hu weboldaról letölthető nyomtatványon. A bejelentést a külföldi

biztosítási jogviszony létrejöttét, illetve megszűnését követő 15 napon belül kell megtenni. A

bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után."


illetve itt, az EU kártyáról:


[link]



Hogy amit mondtam, az neked nem tetszik, az lehet sajnálatos, de akkor is ez van, akár tetszik neked, akár nem, és ha nem így jársz el, akkor okoskodhatsz itt, de mégis te leszel a szamár, aki szenved...

2012. szept. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!