Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszakérhetem a pénzem...

Visszakérhetem a pénzem kp-ben is? Allianz jogosulatlan bankszámla terhelése.

Figyelt kérdés
Módosítottam a lakásbiztosításomon az Allianznál. Nem igazán jött nekik össze és nem kaptam meg a csekket időre, felhívtam őket és telefonon megbeszéltük, hogy átulalok 10 ezer forintot, hogy éljen a biztosításom. Majd személyesen voltam bent, akkor már kaptam papírt, hogy 9022Ft az éves díjam. Erre ma levontak 19 ezer forintot számlámról. Semmilyen értesítést nem kaptam ilyen összegről. Ha személyesen bemegyek, akár azonnal is visszafizethetik ezt az összeget? Kellene a kp. sürgősen.

2012. febr. 10. 19:26
 1/5 Knapp válasza:

Csak úgy nem vonhattak le egy fillért sem a számládról, ehhez a te meghatalmazásod kellett.

Elképzelhető, hogy inkasszóra, azaz csoportos beszedésre lett átállítva a szerződésed a módosításkor (ehhez írásban hozzá kellett járulnod), viszont az összeg alapján az a valószínűbb, hogy nem az Allianz vagy nem a lakásbiztosítás díját szedte be.

Nincs náluk másik szerződésed?


9022 ft az éves díjad, ha jól értem, 19 000-t nem vonhattak le.

Ha bármilyen címszó alatt és tévesen vontak le tőled pénzt, akkor kérheted a visszafizetését, de arra kicsi az esély, hogy egyből a kezedbe is nyomják a pénzt.


Az ügyfélszolgálatok nem biztos, hogy ilyen pénzügyi tranzakciókat (kifizetéseket) kezelhetnek, azért az ügyintézés gyorsítása miatt célszerű személyesen bemenni és akár kérni a kirendeltség vezetőjét, hátha ő meg tudja oldani...


Ha viszont ezt központilag kezelik valahol, akkor pár nap (1-2 hét?) múlva fogják visszautalni a számládra, vagy kipostázzák a címedre, de ez utóbbi még lassabb megoldás.


A továbbiakban csekken fogod fizetni?

Akkor a bankodnál (ez a gyorsabb) vagy a biztosítónál állítsd le a csoportos beszedési megbízást, mert egy ilyen hibánál ismét leszedhetnek pénzt tőled.

Ha meg inkasszóval fizetnéd, akkor érdemes ellenőrizni az összeget, mert most lehet, hogy nincs megadva értékhatár.

(ez a beszedés még az előző szerződésedhez is kapcsolódhatott, nem volt hátralékod?)

2012. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem az érthetetlen, hogy semmilyen levelet, felszólítást sem kaptam és csak úgy leemelték a számlámról azt az ismeretlen összeget. Persze van megbízásom feléjük, de lehet így tényleg törölnöm kellene, főleg hogy éves díjfizetést kértem és azt a 10 ezer már fedezi.
2012. febr. 12. 15:55
 3/5 Knapp válasza:

Éves díjfizetésnél - szerintem - felesleges engedni az inkasszót.

Amikor "váratlanul" beszedik a következő éves díjat, akkor az teremthet kellemetlen helyzetet.

(főleg, ha még többet is szednek be a kelleténél)


A díj emelkedéséről úgyis küldenek évente egy levelet, egyszerűbb, ha akkor te elutalod nekik az összeget (vagy befizeted csekken).


Ráadásul így van pár hétnyi "szabadságod" is szankció nélkül, míg az inkasszó - ha van elegendő pénz a folyószámlán - egyből teljesül.


A rendszeresen (havonta, negyedévente) fizetendő dolgoknál rendben van a csoportos beszedés, mert legalább nem felejted el és nincsen csúszás.

2012. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondhatni évtizedek óta most fordult elő először ilyen, vagyis amióta bankszámlám van, soha nem vontak még le így, hogy nem tudtam mit és mire. Most mindent lelimitáltam és én is gondolkoztam rajta, hogy visszavonom a megbízást a bankszámlámról. Évi egy csekket vagy befizetek, vagy ugye azt is át tudom utalni. :) Állítólag jövőhét szerdáig vissza kell, hogy kapjam, de ma még nem látták a rendszerben, remélem nem fog eltűnni az éterben.
2012. febr. 13. 08:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Vissza utalták szerencsére! Telefonon egyeztettem le hétfőn még nem látta, csak szerdán és pénteken már utalhatták is vissza, mert hétfőn megérkezett a számlámra az összeg!
2012. febr. 22. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!