Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kulfoldon elek. Kell ebben az...

Kulfoldon elek. Kell ebben az esetben TB-t fizetnem Mo-on?

Figyelt kérdés
Az okmanyirodaban kaptam is errol egy kis papirt (még aprilisban), hogy kulfoldon (EU-n belul) tartozkodom, de mashol nem jelentettem ezt be. Orvoshoz is itt jartam, fizettem erte, mert biztositasom csak egy honapja van itt. Mo-ra nem nagyon jarok, igy orvosi ellatast sem veszek ott igenybe.
2011. dec. 16. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha mo-n nem veszed igénybe az orvosi ellátást, akkor fölösleges a tb-t is fizetned. ott fizesd ahol dolgozol.
2011. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors valaszt! :)

Azt tudom hogy folosleges, nem is fizetem miota itt elek, csak azt szeretnem tudni, hogy ezert kaphatok e buntetest, vagy visszamenoleg nem kell-e majd kifizetnem!

2011. dec. 16. 09:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatsz, ha nem jelented be. Néma gyereknek ugye az anyja se érti...

Az OEP-nek kell bejelentened, hogy külföldön van biztosításod, aztán akkor passziválják a TAJ számodat.

2011. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
NAV-nak kellene bejelenteni - ha EGT-n belül vagy és ott fizetsz, akkor megillett a magyar TB ellátás is
2011. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy valahol biztosítva kell lenned.

Ha nem magyarországon akkor más országban. Ha pl 10 évig élsz külföldön és feket munka´bol élsz vagy is nincs biztosításod, akkor mikor egyszer Mo-ra vissza költözöl és biztosított akarsz ott lenni, kérik avissza menöleg a biztosításodat külföldröl. ha nem volt akkor kifizettetik veled 10 évre visszamenöleg a biztosítást.


amit esetleg tehetesz, hogy kijelentkezel teljesen az országból, ehhez le kell adnod a személyidet és bejelentett külföldi lakhelyednek kell lenni kint. csak az útleveled marad személyigazolásra. ekkor elöfordulhat hogy nem kérik vissza menöleg a biztosítást.


én fél évvel jártam így.

párom német és kiköltöztem hozzá 5 éve. elsö félévben nem sikerült munkát találnom, iskolába jártam, de otthon megszüntettem a munkahelyemet, nem fizettem tb-t. szerettünk volna Németországban bizot´sitva lenni,de csak egy igen magas több száz euros biztosítás lett volna, amit nem tudtunk volna kifizetni. ekkor kitaláltam hogy amíg kapok munkát elég lesz a magyar eus biztosítás. vissza menöleg kifizettették velem a félévet. majd kb pár hónap múlva lett munkahelyem, így biztosításom is itt kint.

ha most haza mennék lakni Mo-ra akkor csak az itteni papirokat kellene bemutatni hogy biztosított voltam ez alatt az idöalatt más országban.

2011. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!