Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 15 hónapja nem fizetek TB-ét,...

15 hónapja nem fizetek TB-ét, és még nem kaptam értesitést, se csekket. Mire számithatok?

Figyelt kérdés

senki nem tájékoztatott, hogy már nem diákként köteles vagyok tb-t fizetni havonta. a tanulói jogviszonyom megszűnt tavaly, viszont nem dolgozom.

eddig semmilyen csekk, értesités nem érkezett.

számitsak egy jó nagy csekkre vagy ha eddig nem tűnt fel nekik, nem fogják utólag behajtani?

tanácstalan vagyok... egyébként sem tudnám kifizetni, mivel nincs keresetem.


2011. jún. 7. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles, de ha igénybeveszed a szolgáltatást, és a kezelés költsége az eddig befizetettekét meghaladja, azt kiszámlázzák.


18 éves korig a szüleid után kapod a tb-t.

2011. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 -Pimpike- ***** válasza:
22%
Neked kell be menned az Apeh-ba és szerződést kötnöd, a Tb-t (5100/hó) azért fizeted hogyha kórházba kerülsz ne kelljen kifizetned a műtétedet. Az elmúlt 1 évben nem voltál orvosnál? A büntetés 300000Ft ( ha jól tudom).
2011. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az elmúlt 15 hónapban külföldön voltam, szóval nem vettem igénybe a tb-t.

igy is kell vajon fizetnem?

2011. jún. 7. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Mikor szűnt meg pontosan a tanulói jogviszonyod? Az első félév március 31-ig, a második október 31-ig tart akkor is, ha közben végeztél. Ezután még 45 napig érvényes a tb-d, csak utána kell bejelentkezni. Havonta 5200 Ft, ha magad után fizeted. Tulajdonképpen lutri, hogy visszamenőleg is kifizettetik-e, az aktuális ügyintéző jóindulatán múlik. Nekem hagyta, hogy attól a naptól fizessem csak, amikor bementem, de másoktól hallottam már eseteket több évre visszamenőleges kiszámlázásról. Orvosnál egészen biztosan ellátnak, és fizetni sem kell, ilyen rémhíreket csak a tudatlanok terjesztenek. Én is kaptam anno piros lámpát dokinál, annyi volt, hogy szólt, hogy tudok-e róla, hogy nincs tb-m, mondtam, hogy tudom, és annyi. Ha megnézed az OEP oldalán a tájékoztatókat, ott láthatod, hogy a dokiknak szigorúan tilos megtagadni az ellátást vagy pénzt kérni érte. Csak tájékoztatási kötelezettségük van.
2011. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ez is nyilván a jóindulaton múlik utolsó, mert van akit lejelentenek az OEPnak, majd a NAVnak. Nem minden orvos olyan, hogy kedvesen vállon vereget, hogy jó nincs TBd aztán semmi gond. Hanem bejelentenek, aztán ki is számlázzák azt is, hogy igénybe vetted, meg akkor jön, hogy és akkor tessék visszamenőleg is fizetni.
2011. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!