Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mire jók a biztosítók? Szerin...

Pécsi bácsi kérdése:

Mire jók a biztosítók? Szerinted az emberek mit utálnak a biztosítókban, biztosítási ügynökökben?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

A biztosítók arra jók hogy szétterítik a kockázatot és így egy szerényebb biztosítási díj ellenében nem ér elfogadhatatlanul nagy anyagi veszteség.

Akkor szokták őket utálni amikor pofátlanul emelik a díjat vagy amikor káresemény után nem fizetnek.

Az ügynököket meg azért utálják mert másokat zaklatva akarnak eladni olyan biztosításokat vagy annak álcázott valamiket amik csak a biztosítónak jók meg nekik a jutalék miatt és a legkevésbé sem az ügyfélnek.

2023. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítók arra jók, hogy ha leég a házad, ne zsebből kelljen a helyreállítást fizetned. Vagy ha pl. Bunkó Béla beléd csattan az úton a BMW-vel, akkor az ő bitsosítására javítják meg a kocsidat, nem neked kell fizetned.

A biztosítókban azt utálják az emberek, ha nem fizetnek, de az ilyeneknél döntően nem a biztosító a hibás, hanem az ügyfél nem olvasott el minden részletet vagy nem kötött meg bizonyos kiegészítő szolgáltatást.

A biztosítási ügynököket a 90-es években volt szokás utálni, mert akkor tényleg házhoz jártak és volt, aki rá akart az emberre tukmálni mindent, de manapság az ügyfél megy a biztosítóhoz vagy a brókerhez, nem fordítva.

A tukmálósok manapság attól a bizonyos 3 betűs cégtől szoktak lenni manapság.

2023. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

A biztosító társaságokat szerintem nem övezi utálat. Fontos szolgáltatást nyújtanak,


A szolgáltatásaikat értékesítő független ügynökök tukmálós stílusa, ismeretségi körödön keresztüli nyomulása az, ami a legtöbb emberből ellenszenvet vált ki.


A biztosítás egy sajátos szolgáltatás, mert természetéből adódóan akkor a legelégedettebb az ügyfél, ha soha életében nem történik vele olyan esemény, ami miatt igénybe kellene venni az érvényes biztosítási kötvényét.


Akkor örülök, ha fizetek biztosítási díjat, de nem kerülök olyan helyzetbe, hogy a káromat meg kelljen térítenie a biztosítónak.

De mivel eseményeket megjövendölni nehéz, különösen ami a jövőt illeti, így inkább fizetek biztosíási díjat.


Mint tudjuk, az ördögnek azért karikás a szeme, mert nem alszik.

2023. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
A biztosítók a bankok kistestvérei, ugyanabban a maffiában.
2023. jan. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Margit45 válasza:
A 2/4 minden mondatával egyet értek.
2023. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nekem mindig volt biztosításom. Akkor is, amikor a 8 éves külföldi tartózkodásunk alatt leégett a házunk. Becsületükre legyen mondva, korrekt módon rendezték a káromat.
2023. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Meton ***** válasza:
Nekem az tetszik, hogy ha kocsival kidöntöm a kaput, arra fizet a biztosító, de természeti katasztrófára nem. Árvíz, vulkánkitörés esetén nem kapsz egy fillért se, hiába fizetted a biztosítást. Árvizek szoktak lenni nálunk is, vulkán mondjuk nincs, de tudnék arra is példát mondani máshol. Az emberek egy fillért sem kaptak, a házuk gyakorlatilag megsemmisült. Még a telek is, amin állt.
2023. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Meton ***** válasza:
Vagy ha életbiztosításod van, ne menj háborús övezetbe, ugyanis ott felfüggesztődik a biztosítás és ha ott halsz meg, akkor bukod az egészet. A biztosító visszavásárolja valami nevetséges összegért a biztosításod. Mondjuk, ha katona vagy például. Vagy a munkád miatt kell háborús övezetben élned.
2023. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Vis major helyzetre sosem fizetnek, mert ha ezeket is beáraznák, akkor tízszer ennyibe kerülnének a biztosítások.

De szimplán elemi kárra fizet. Pl. nekem egyszer szanaszét verte a kocsimat a jégeső. Kifizette a biztosító.

2023. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Meton ***** válasza:
Oké, aki háborús övezetbe megy, arra olyan életbiztosítást is kötnek, szóval ez van. Elemi kárra természetesen fizet a biztosító. De La Palma szigetén, amikor kitört a vulkán és egy csomó ember minden vagyona megsemmisült, a biztosító senkinek sem fizetett. Aztán itt volt a vörös iszap, biztosan emlékszünk még rá. Ott is nem tudom, hogy a biztosító fizetett-e az embereknek. Az árvíz érdekes dolog, mert a legtöbb kár olyan épületekben keletkezett, amit illegálisan építettek, eleve rossz helyen. De az a gond, hogy amikor igazán nagy a kár, akkor a biztosító nem segít.
2023. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!