Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Felbontott kgfb szerződés. Ez...

Felbontott kgfb szerződés. Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Felmondták a kgfb szerződésemet, mivel az utolsó napon fizettem be. Befizetés után írta is a rendszer, hogy március végéig rendezve van a kgfb, de másnap éjjel jött az üzenet, hogy felmondták a szerződést. Az ügyintéző látja a befizetett 41 ezer forintot, de ő szerinte nem tud semmit csinálni, mert napokba telik mire elkönyvelik. E hónap 30-dik napjáig kellett befizetnem, be is fizettem, de felmondták... Ez így törvényes?

2021. febr. 2. 13:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy az utolsó nap az szombatra esett, és hétfőn ment át a pénz, de nekem feketén-fehéren le van írva hogy mikor fizettem be, és bizonyítani is tudom.
2021. febr. 2. 13:38
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Mindig is a beérkezés számított, így érthető a törlés. Nem kell kivárni a 60 napot. A pénz ott van szóval újra kell kötni azonnal és annyival kevesebbet kell majd fizetni(ekkor az éves díjat kell befizetni egyben)
2021. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Ez az utolsó nap a csekk feladási határideje?
2021. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fizetési határidő november 30 körül lehetett +-1-2 nap. A 60 nap ami megengedi hogy büntetlenül késsél arra van, hogy esetleges akadályoztatás miatt (külföldön tartózkodsz,kórházban kezelnek stb) ne legyen probléma a késedelem miatt. A díj beérkezésének időpontja amikor könyvelésre kerül. A biztosítónak nem érdeke, hogy a szerződést felmondja, törvény kötelezi. A MABISZ díj a MABISZ kasszájába kerül, a biztosító csak továbbítja azt a pénzt. Javaslom mielőbb kösd meg a biztosítást ugyanannál a biztosítónál (máshol nem tudod). Január 30-tól naponta 600-1000 Ft MABISZ díjjal nő a fizetendő díj és nem tudod megúszni.
2021. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!