Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingyenes készpénzfelvételre...

Ingyenes készpénzfelvételre van még lehetőség?

Figyelt kérdés
16 leszek augusztusban, és a bankom azt mondta hogyha 16 leszek akkor igényelhetem. Nos, tegnap megnéztem alaposabban, és 2019.02.28-ig volt ez a lehetőség kiírva. És most nem tudom kinek higgyek.
2019. júl. 1. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Havi 150 ezer ft ingyenes készpénzfelvét folyamatosan érvényes és igen, csak betöltött 16 év után tehetsz ilyen nyilatkozatot, hogy kéred:


"A vonatkozó törvény értelmében a díj/költségmentes készpénzfelvételi kedvezményre az a fogyasztónak minősülő személy jogosult, aki betöltötte a 16. életévét, Magyarországon lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, és írásbeli nyilatkozatot tesz arra vonatkozóan, hogy melyik számla tekintetében szeretné igénybe venni a kedvezményt. "


Az viszont elképzelhető, hogy mivel még fiatalkorú vagy, ezért csak szülővel együtt lehet ezt a nyilatkozatot megtenni.

2019. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi A választ😊

A nyilatkozatot pedig megoldom

2019. júl. 1. 18:04
 3/7 anonim válasza:
0%

Soha nem volt rá lehetőség.

Elméletileg van, de fura mód amikor kötelező lett az összes számladíj drágább lett.

Az érdekesség, hogy aki nyilatkozott, hogy lemond erről és nem szeretne vele élni akkor visszaadták a régi (olcsóbb) számladíjat!)

2019. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 belapus ***** válasza:
A nyilatkozat megtétele időpontját követő hónaptól lép életbe, de lehet hogy adott hónap huszonvalahanyadikáig nyilatkozni kell, nem néztem meg most pontosan.
2019. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as, bocs, de ne tájékoztasd félre a kérdezőt: van rá lehetőség.

Junior számlával pl. ingyenes a szálmavezetés és igen, minden hónapban fel lehet venni max 2 alkalommal összesen 150 ezer ft-ot.

2019. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös, és mindenki aki ehhez ért, attól még megkérdezem, hogy mennyi ideig lehet felvenni, úgy értem hogy csak 16 éves korban, vagy 18 éves koromig?
2019. júl. 3. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez "örökös", azaz ez minden ember joga - mivel a munkahelyek általában "kötelezik" az embert a bankszámlára.

Tehát bármilyen számlád lesz, ez egészen addig érvényes, amíg nem hoznak országos szinten egy másik rendeletet.

maximum 2 alkalommal és max 150 ezret vehetsz fel: teháőt egyszer mondjuk 90 ezret és utána már csak 60 ezret.

Ha 50 ezret veszel fel, meg megint 50 ezret, akkor a harmadik 50 ezer ft készpénzfelvételnél már költséget számol fel, hiába vagy belül a 150 ezren - erre figyelj oda?

2019. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!