Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Van bankszámlám az OTP-nél. Azt hogy hova szeretnék átmenni milyen bankhoz, az szerintem mindegy, mert felvidéki vagyok, és nem hinném, hogy ismernétek.


Nos: Így fizetek a bankszámláért - hogy vezessék nekem a bankszámlát, 7€/havonta, ha belépek állandó munkahelyre. Nem egyszer beragadt a bankomatban a kártyám, amikor szerettem volna kivenni pénzt. Kevés az OTP bankomat.


Ahova most szeretnék menni, ott fogok fizetni 5,90€ havonta a számlám vezetéséért. Több bankautomata van, mint az OTP-nél. Van kedvezmény, ha fizetek kártyával 200€-ot, 100%-os kedvezmény van, 3 rendszeres fizetés, megtakarítás. Továbbá: 50%-os kedvezmény, ha fizetek kártyával 100€-val, 1 rendszeres fizetés, megtakarítás.


Ha most átlépek egy más bankhoz, ahol most van pénzem itt az OTP-nél, akkor az automatikusan átmegy a másik számlámra amit kinyitottam?


2019. márc. 6. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem megy át a pénzed, ott marad a számlán az OTP-nél - hacsak meg nem szünteted.


A többi mondatodat nem igazán tudom értelmezni, mi az, hogy ha fizetsz, akkor 100%-os kedvezmény van - ugyanis a bankkártyával való fizetés ingyenes.

Vagy a számlavezetési díjra gondolsz, hogy arra van kedvezmény?

Amúgy komolyan mondom, nem értem, hogy miért itt kérdezősködsz állandóan külföldi dolgokról?

Mi nem ismerjük a kinti viszonyokat, szabályokat, stb.

Azt sem értem, Neked miért ragad be a kártyád - kb. 20 éve használok OTP bankautomatát, de még egyszer sem nyelte be - nyilván nem jól tudod a PIN kódodat és azért veszi be - vagy elfelejted időben kivenni az automatából.

2019. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Meg akarom szüntetni az OTP bankszámlát, és átmenni egy újabb bankba. Ha megszüntetem az OTP bankot akkor nem megy at a másik Banka a pénz ami az OTP van?


Jól teszem be a kártyát a bankomatba. Sőt még a fiatalasszony el is jött megnézni, hogy nem-i csinálok valami “hibát”. És nem! Mindent úgy csináltam, ahogy kellett, és mégis benyelte, és nemegyszer. Most már rendben van a kártyám.

2019. márc. 6. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer leírom: NEM, NEM MEGY ÁT.

Ha megszünteted a bankszámlát, akkor a rajta lévő pénzt felveheted - vagy ha már előtte megnyitottad a másik számlát, akkor átutalhatod a pénzt a másik számlára.

2019. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na úgy gondoltam, hogy ha megnyitok új számlát akkor automatikusan átmegy az új számlára ha kinyitom nem? Vagy ki kell vennem az egész pénzt ami az OTP Ben van és átvinni a másik bankba?
2019. márc. 6. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!