Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolt bankszámla feloldása...

Zárolt bankszámla feloldása mikor történik meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Zárolták a bankszámlámat. Teljesen jogosan. A követelt összeget a bankba készpénzzel befizettem. Mikorra várhatom, hogy a zárolást feloldják? Végrehajtóval beszéltem, szerinte befizetés után pár órával kellene. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2019. márc. 1. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Befizetés után azonnal feloldják. Ha nem történt meg hívd fel a bankot.
2019. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem történt meg. A zárolást 30 napra adták, de 2 munkanapon belül befizettem. A kártyám érvénytelen.
2019. márc. 1. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.


Zárolták a bankszámládat (zár alá vették), vagy inkasszót adtak ki rá?


Nem ugyanaz!


Zárolni biztosítási intézkedésen belül, vagy bűnügyi zár alá vétellel szokás. Azt csak akkor oldják fel, ha a végrehajtó jelzi ezt a banknak. Ilyenkor a bankszámlára csak érkezhet pénz, menni nem mehet sehova.


Inkasszó esetén, ha az az összeg, amire kiadták, megtérül (bank leemelte), akkor az inkasszó automatikusan meg kell, hogy szűnjön.


Ha nem a bank emelte le, hanem a végrehajtónál befizetted a tartozást, akkor a végrehajtó vonja vissza a banknál az inkasszót. A bank nem csücsülhet a fenekén, hogy majd holnap...


A 30 napos idő intervallumot nem is értem.


Én is azt mondom: BANK! Reklamálni!

2019. márc. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!