Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank hogyan szedi be rajtam...

A bank hogyan szedi be rajtam a tartozásomat ha külföldön élek?

Figyelt kérdés
Nincs a nevemen se ingatlan se gépjármű. Adós társam sincs, özvegy vagyok. Hallottam olyat is, hogy a külföldi fizetésemet is elérheti a bank. Sajnos a szállásom kauciója egy vagyon volt és küldenem is kellett haza a nagyszülőknek pénzt hogy jól legyenek így annyira elcsúsztam hogy már csak 8 napom maradt fizetni. Mennyire vagyok bajban?

2019. febr. 21. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha EU-n belül vagy, akkor megtalálnak. Nem úgy, hogy a bank közvetlenül levonja a fizetésedből, hanem nemzetközi jogsegély kérelemmel, ami hónapokig tart.
2019. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meglepő, de német rokonnál a 8000ft parkolási csekket kiküldték 100euro értékben rendszam alapján a címére.. Manapság sehol nem jó tartozni
2019. febr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyásos eljárás, ami épp a tartozások határon átnyúló behajtására szolgál.

Egy bank biztos, hogy be fogja hajtani rajtad, ez nem kérdés, csak az, hogy mikor.

Mindenesetre azt tudnod kell, hogy ha fizetési meghagyással hajtják be, akkor már sokkal - sokkal többel fogsz tartozni, mint eredetileg, mert közjegyző, végrehajtó mind ráteszi a munkadíját az eredeti tartozásodra.

[link]

2019. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Plusz, ha hazajössz, akkor azonnal végre tudnak hajtani.

Az is simán lehetséges, hogy értékesítik a tartozásod, és egy lényegesen magasabb összeget próbál rajtad egy behajtócég behajtani.


Szerintem hívd fel a bankod, és egyeztess velük a helyzetedről.

2019. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudják melyik országban élsz, akkor sehogy.

De feltételezem, hogy az egész életed kint van a közösségi

oldalakon így Európai Jogsegély Egyezmény alapján egy

külföldi végrehajtón keresztül.

2019. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De feltételezem, hogy az egész életed kint van a közösségi oldalakon"


Nem kell ahhoz még közösségi oldal sem: külföldön, a nyugati országokban nem nagyon szeretik a fekete munkát - márpedig, ha bejelentve dolgozik, akkor a az adót, TB-t is fizetik utána - tök egyszerű megtalálni.

2019. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!