Webkincstár kérdés?

Figyelt kérdés

Bankszámla számot szeretnék rögzíteni és az alábbi opciók vannak:

Bankszámla, IBAN belföldi, IBAN külföldi, Egyéb külföldi.


Leginkább az érdekelne, hogy mi a különbség a "bankszámla" és az "IBAN belföldi" között a különbség.


2019. febr. 6. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A számformátuma.
2019. febr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekes módon nekem nem fogadta el a 2x8 db. számot, holott ezt írta a webkincstár.
2019. febr. 7. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Léteznek ehhez kalkulátorok


[link]


[link]


[link]

2019. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A sima "bankszámla" az egy közönséges belföldi HUF számla lehet.

Az IBAN belföldi egy belföldi (magyar) banknál vezetett devizaszámla, a külföldi IBAN pedig egy külföldi banknál vezetett devizaszámla.


A két IBAN akkor kell, ha Prémium Euro Magyar Állampapírt akarsz venni, mert azt csak devizában számolják el.

Minden más esetben a sima "bankszámlát" válaszd!

2019. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Sima számlát választottam, de érdekes módon nem fogadta el. Így írtam be: 12345678-12345678
2019. febr. 9. 08:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az úgy nem jó. A belföldi számlaszám mindig háromszor 8 számjegyből áll. Ha a bankod csak 2x 8 karakter ad meg, a többihez írj be nullákat (ez jellemzően OTP számláknál szokott így lenni).

2019. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hello! Nem az OTP-ről van szó, hanem Gránit Bankról. Minden bántás nélkül kérdezem, hogy kétszer 8 szám miért nem jó? Ha utalást indítok, akkor is ennyit szoktam beírni.


Köszönöm a segítséged!

2019. febr. 12. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt kérdezd a MÁK-tól :-)

Én a segédletből indulok ki:

[link]


13. Milyen típusú bankszámla számokat rögzíthetek?

Válasz: Amennyiben Ön rendelkezik magyarországi pénzintézetnél nyitott és vezetett bankszámlával, akkor a bankszámlaszámot 3x8 karakterben szükséges rögzíteni a „bankszámla” típus kiválasztása mellett. Amennyiben a pénzintézet a bankszámlaszámot 2x8 karakterben adta meg, 8 darab „0” értékkel kell feltölteni az utolsó, harmadik nyolc karaktert, mert ennek hiányában az új bankszámlaszám nem menthető el.


Én az enyémnél így jártam el és sikerült elmenteni!

2019. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! A webkincstár súgóban mást írt: [link]


"A bankszámlaszám megengedett hossza 16 vagy 24 karakter."

2019. febr. 16. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!