Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki tartozás elévülése,...

Cseráginé Mária kérdése:

Banki tartozás elévülése, mikor, hogyan esedékes?

Figyelt kérdés
Párom 2011.júliusában elhunyt. 2018 decemberében minden örökös ( három gyermekünk és én) kaptunk egy követeléskezelő cégtől felszólítást, hogy fizessünk az elhunyt tartozása miatt 1 mill. Ft.-t. Mit tehetünk?
2019. febr. 2. 05:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Először is járj utána, hogy miről van szó, jogos vagy sem a követelés. Aztán mehet az egyezkedés velük...
2019. febr. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Hagyatékin felmerült ez a tarzozás? Tudtatok róla? Volt lényeges örökség? Utána kéne járni, mi a tartozás, de nagy eséllyel rég elévült
2019. febr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Tudni kellene, hogy volt-e tényleges örökség?

Lakcíme oda volt-e bejelentve, ahol lakott?

Kaptatok-e eközben felszólítást?

Sms meg sima levél nem hivatalos felszólítás.

2019. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hájaaa ***** válasza:
0%
Banki tartozás soha el nem évülő! CsAxXóLOK
2019. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hagyatéki tárgyaláson volt szó a tartozásról nagyjából fél millió Ft. összegről. Lényeges örökség nem volt, ill. ami volt azt két másik banknak kifizettük.

Nem kaptunk eddig felszólító levelet

2019. febr. 2. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Ha a teljes örökséget adóssága rendezésére fordítottátok, akkor behajtható adósság már nem létezik!

Tehát, ha még 10 millió tartozása maradt volna fenn, azt sem tudják rajtatok behajtani, mert negatív adósság nincs.

2019. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Szerintetek forduljak ügyvédhez?
2019. febr. 2. 14:48
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

szia! ugyanebben a helyzetben voltam, édesapám után örökölt ingatlanra volt bejegyezve kb 500.000 tartozás, a házzal együtt megörököltük. Amikor utánajártunk halála után 6 évvel, akkor már 1.400.000 ft volt :( ki kellett fizetnünk, tartozás nem évül el, és mivel nem mondtatok le róla, ezért a tiétek. levél nekem sem érkezett éveken át..


adtam be mindenféle kérelmet a halotti anyakönyvivel, de csak csekély összeget engedtek belőle, azt is csak 1 összegű törlesztés esetén..

2019. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Az előttem lévő választ érdemes lenne törölni!
2019. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igazatok van, most látom, hogy lényeges örökség nem maradt, és az adósság nem lehet több, mint az örökség.


törlést azért nem kéne kérni, elég ha szóltok, hogy benéztem..

2019. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!