Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Itthonról milyen peer-to-peer...

Itthonról milyen peer-to-peer hitelezési lehetőségek vannak, amivel 5-10%-ot el lehet érni? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Keresnék valami értelmes befektetési lehetőséget, hogy ne csak értékét veszítse a pénzem. A bank által nyújtott 1-2-3%-ot röhejesnek tartom, az épphogy fedezni az inflációt.

2018. dec. 20. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nalunk nincs ilyen, USA-ban van. Kulonben is, ezek ugy mukodkek, hogy te kolcsonzol Jozsinak, szerzodest kottok, majd ha Jozsi egyszercsak ugy dont, hogy nem fizet, neked kell futnod utana es perelni, ami nem keves penz.
2018. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy itthonról (Mo.) mely közvetítőket tudom, érdemes használni? Ha jól tudom, amikor nem fizetnek, ideális esetben az összeköttető intézi a behajtást, és levonja az eljárás díját. Azaz így is bukol rajta, de kevesebb energia az én részemről.
2018. dec. 21. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:

"Azaz így is bukol rajta, de kevesebb energia az én részemről."


Most raneztem LendingClub-ra, ok tenyleg maguk intezik a behajtast, de nincs semmi garancia a sikerre. 10%-os hozam nagyon kockazatosnak szamit, idealis esetben hozhat ennyit, de viszonylag kicsi az eselye, hogy pont neked bejojjon. Ilyen alapon a befektetendo osszeged egy hanyadat tehetned mas kockazatos, de nagy nyereseget igero reszvenybe is, ott legalabb tobb ralatasod van a befekteteseg aktualis ertekere. Pl. NVAX reszveny, ev elejen derulnek ki a teszteredmenyek ket termekukrol is, ha pozitivak, duplazodik siman az erteke. (ha nem, akkor felezodhet, meg szep lassan lemehet 0-ra :)).


A peer-to-peer hitelezes nagyon uj dolog, plusz kockazat, hogy maga a kozvetito dol be, akkor majd futhatsz a penzed utan, mehetsz pereskedni USA-ba, ahol az ugyvedek oradija 100$-tol kezdodik. :)

2018. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja hát igen, ott megfontolandó kockázat, de lehet minimalizálni, ha ismertebb közvetítőhöz mész.


Milyen befektetési alternatívák vannak még, ahol elfogadható kockázat mellett 3-4% felett van a hozam...?

2018. dec. 22. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

"Milyen befektetési alternatívák vannak még, ahol elfogadható kockázat mellett 3-4% felett van a hozam...?"


Marmint garantalt hozam 3-4% folott? Ilyen nem letezik. :)

2018. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Milyen befektetési alternatívák vannak még, ahol elfogadható kockázat mellett 3-4% felett van a hozam...?"


Nézd, én lakashitelt fizetek 3,5% kamatra, de van aki ennél kisebb kamatra is kapott. És a bank örömmel adott pénzt, hiszen megéri nekik. De neked 3-4% az kevés.

2018. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van egy Angliában lakó barátom, aki p2p befektetésekkel 6-7% hozamot tudott hozni az utóbbi 2 évben (átlag). Ez nem egyedülálló, tudom hogy lehetséges. Azt is tudom, hogy sose lesz garantált, ilyet nem is írtam, és kockázat mindig lesz, ezt is tudom.
2018. dec. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!