Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Romániába kell eurót utalom....

Romániába kell eurót utalom. Melyik veszteségesebb?

Figyelt kérdés
Vagy átutalom eurós számláról a pénzt online vagy kiveszek lei-t az automatából az eurós kártyámmal (mert csak lei-t ad ki) és azt visszaváltom euróra a pénzváltónál majd beviszem a bankba. Melyik a jobb?
2018. dec. 9. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem is értem a kérdésedet: honnan hová akarsz utalni? Magyarországról Romániába ? Mivel azt sem tudjuk, melyik bankból utalnál, a banki kondíciókat sem tudjuk megmondani (ha nem magyar bankról van szó, akkor meg főleg nem)

Mindenesetre e tények ismerete nélkül egy teljesen más megoldást javaslok, ami garantáltan a legkevesebbe kerül: Transferwise- on keresztül utalj (saját pénznemedről a célszemélynek)

2018. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Közben mazt hiszem, megfejtettem: RomániáBÓL akarsz utalni.

A megoldás attól még ugyanaz: Transferwise.

2018. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Transferwise nem hasznalhato, ha roman euros bankszamlara akar utalni.
2018. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem tiszta a kérdező szándékai, de azt, hogy a te (feltehetően román bank által vezetett) számládnak milyen költsége van, azt sajnos nem tudjuk. Én személy szerint nem tudok románul úgyhogy ha megmondod a számlacsomagod típusát, akkor sem biztos, hogy utánna tudod nézni. De valaki hátha. Minden esetre nagy valószínűséggel eurót is fel tudsz venni, ha nem is automatából, a bankfiokbol biztosan. Hogy ez olcsóbb vagy drágább mint elutalni, vagy leiben felvenni és atvaltani azt továbbra sem tudjuk megmondani.
2018. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Western uniont használj. Annál olcsóbb nincs ilyen esetben.és utalni sem kell
2018. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Western Unionos utalasok baromi vesztesegesek a Transferwise-hoz kepest.
2018. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!