Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha banki átutalás...

Mit tehetek, ha banki átutaláskor nem írtam semmit a közleményrovatba, holott kellett volna?

Figyelt kérdés
Probaltam hivni a bankot de egy ora probalkozas utan sem ertem el oket.
2018. nov. 27. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon gyorsan fel kell venni a bankkal a kapcsolatot és vissza vonni az átutalást. Ha nem lehet, akkor ahova az utalás ment, az utalási számmal lehet korrigáltatni. Ha nagy cég, akkor időbe telik, mire rendeződik. Nem kell aggódni el nem veszik a pénz, csak nagy macera.
2018. nov. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha Magyarországon belül volt az utalás akkor felveszed azzal a kapcsolatot akinek utaltad, és megbeszélitek, hogyan tudod bizonyítani, hogy tőled ment az utalás.

Elég lehet egy hivatalos papír az utalás adataival, ebben van olyan azonosító ami alapján meg tudják keresni. Ez több napig is eltarthat.

A bankod esetleg addig tudta volna visszavonni az utalást amíg fel nem dolgozza, és nem teljesíti. Viszont az új szabályok miatt már bizonyos esetekben akár pár perc alatt elkönyvelik az utalást, pl. bizonyos esetekben bankon belül már ahogy lenyomtad az utolsó gombot már át is ment a pénz.

2018. dec. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!