Bankszámla? Többi lent!

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek nyitni egy bankszámlát az OTP -nél és másoktól ahogy hallom megírok vagy alá írok egy kész szerződést, hogy én nyitottam, kapok egy számlaszámot és ha igénylem akkor kapok online hozzzáférési adatokat is. Ez így oké de amit kapom számlaszámot azt ha más meg tudja vagy meg kapja tőlem ő arra legfeljeb csak utalni tud nem tud levenni pénzt a számlámról igaz? és ami a kártyán van számlaszám meg a többi adat azzal már bárki tud kezdeni dolgokat vásárolni például jól tudom? de viszont ami a kártyán van pénz azt kézpénzbe le venni nem tudja iagz csak ha nála van a kártya is igaz?
2018. nov. 3. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Bemész, aláírod a szerződést, és már meg is kapod a számlaszámot. Ezzel nem lehet visszaélni, a számlaszám ismeretében csak utalni lehet rá, pénzt levenni róla nem. Gondolj bele, ha felmész a Vöröskereszt oldalára, ott is megtalálod az ő számlaszámukat - ha ennyi infó alapján hozzáférnél a pénzükhöz, nyilván nem tennék közzé.

Ami a kártyán van, az a kártyaszám, és igen, a kártyán lévő adatokkal lehet vásárolni (de a kártyát csak később kapod meg, nem azonnal). Kp-t felvenni csak úgy lehet ha nálad van a kártya. Illetve bankfiókban kártya nélkül is tudsz, elég, ha viszed az irataidat. (más nem tud kártya nélkül pénzt felvenni a te számládról)

2018. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az 1-es jó tanácsot adott, de azzal egészíteném ki, hogy a bankkártya mellé (nem vele egyszerre!) küldenek egy PIN-kódot. Bankomatból készpénzt csak ennek a kódnak a beütésével vehetsz fel.
2018. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bankkártyán lévő kártyaszámmal a lejárati dátummal (szintén a kártyán van rajta) és a kártya hátulján levő 3 számjegyű kóddal bárki le tudja online vásárolni a bankszámládon levő pénzt.


Nulla biztonságú cucc a bankkártya. Az online limitet kérjed 0 forintra beállítani ha biztosra akarsz menni.

2018. nov. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Az utolsó mondatodat úgy értelmezzem, hogy ezen adatok birtokában valaki készít egy bankkártyát és ezzel vásárol?

2018. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek: nem az utolsó, hanem az első mondatodra gondoltam. Köszönöm!
2018. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell készítenie semmit, ez a 3 adat elég arra, hogy online bármelyik webshopban vagy bármilyen szolgáltatásért vagy jószágért tudjon fizetni. Csak be kell írnia a weboldalon.
2018. nov. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-osnak köszönöm a választ!

Még nem vásároltam webshopnál (és bármennyire divatos, nem is akarok, de nem nézem le azt, aki ezt alkalmazza), ezért teljesen tájékozatlan vagyok ez irányban.

2018. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!