Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszalehet kérvényzeni a...

Visszalehet kérvényzeni a tranzakciós díjat?

Figyelt kérdés

Soha nem vettem fel pénz bankautomatából pénzt, ezért megnéztem interneten hogy mennyi a díja, rákattintottam az első találatra: [link] és írta hogy havonta kétszer 150ezer forintig ingyenes a készpénzfelvétel, le is vettem a pénzt aztán ott láttam a 2000 forint levonást, és aztán kiderült hogy csak aztán ingyenes miután kérvényeztem...

Visszalehet kérvényezni ezt az összeget?


2018. okt. 29. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Tehát az a kérdés, hogy a szabályok nem ismerete mentesít-e a felelősség, illetve a következmények vállalása alól? A válasz: nem.
2018. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Megpróbálhatod, de ha nincs sok milliód a banknál, (akár folyószámlán, vagy betét, vagy értékpapírban), nem vagy privátbanki ügyfél, esélytelen, hogy visszatérítsenek ilyen díjat.


Magyarul: akinek bődületesen sok pénze van, az kedvezményt kap sok díjból, és ha még az átlagembertől levont díjaknál kisebb díjat is sokallja, annak egy böffentésre még azt a minimális díjat is visszafizetik. A gazdagok díjait persze az átlagügyfelek szétterítve fizetik ki. Magyarul egy kaszinótulaj kormánybiztos díjait mi, átlagügyfelek fizetjük meg. (No meg a tranzakciós adót is.)

2018. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az ingyenes készpénzfelvételt nem lehet utólag kérvényezni, csak előre.
2018. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%

Nyilatkozni kell az ingyenes készpénzfeltvétel igényéről.

A bankok nem olyan jó fejek, hogy azért, mert ezt nem tudtad, vissza fogják fizetni.

Jómagam is leírtam itt többször is, hogy erről nyilatkozni kell, csak akkor ingyenes.


És hogy pontosítsak: nem havi 2x 150 ezer ft felvétele ingyenes, hanem havonta 150 ezer ft max 2 részletben való felvétele. Pl. egyszer 100 ezer ft, egyszer meg 50 ezer ft felvétele ingyenes, ha kitöltötted a nyilatkozatot, kérelmet.

Ha van netbankod, akkor ezt azon keresztül is meg tudod tenni, ha nincs, akkor be kell menned a bankfiókba.

2018. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!